Reklama

HP ProBook x360 Education Edition deti tak ľahko nepokazia

HP ProBook x360 Education Edition
Zdroj | HP
Marek Hudák
HP ProBook x360 Education Edition
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Spoločnosť HP sa zameral tentokrát na prostredie školských lavíc a pre mladých študentov pripravila zaujímavý a predovšetkým odolný konvertibilný laptop HP ProBook x360 Education Edition.

Už žiaci základných škôl sú takmer v každodennom styku so stolovými či prenosnými počítačmi, na ktorých prebieha výučba. Tie však nie sú vo väčšine prípadoch stavané na neopatrný prístup neskúsených používateľov.

Zdroj | HP

Známa firma HP sa to snaží zmeniť svojou novou triedou označenou Education Edition, do ktorej okrem modelu HP ProBook x360 Education Edition patrí aj HP ProBook 11 G2 s vysokou výdržou batérie a úspešným splnením vojenského štandardu MIL STD 810G.

Nechýba však ani klasický tablet  HP Pro Tablet 10 s odolnou konštrukciou a takmer 10 hodinovou výdržou batérie na jedno nabitie.

Pozrite si

Vynovený HP Spectre x360 s procesormi Intel Kaby Lake a výdržou 15 hodín

Zdroj | HP

Najzaujímavejší je napriek tomu spomínaný konvertibilný laptop, ktorý sa tiež nezaobišiel bez vojenského štandardu MIL-STD 810G. Tým však jeho zvýšená odolnosť nekončí. Ani takmer dva plné poháre vody vyliate na klávesnicu nespôsobia definitívne vyradenie z prevádzky.

Síce lapot má iba 11-palcový displej, no jeho veľkosť a predovšetkým váha sa skôr rovná modelom s 13-palcovými obrazovkami. Výrobca ale argumentuje, že je to stále najtenší notebook zo série „rugged convertible„.

Zdroj | HP

Zo zvyšných parametrov určite zaujme výdrž batérie, ktorá na jedno nabitie dosahuje úctyhodných 11 hodín. Čo by to bol ale za laptop určený pre školy, ak by v ňom žiaci nenašli potrebný softvér. Ten tam spoločnosť už predinštalovala.

Pozrite si

HP Z2 Mini, malý počítač podporujúci použitie súčasne až 6 monitorov

Zdroj | HP

Samozrejme nechýba ani zvýšená ochrana voči nepozorným žiakom, ktorí miesto sledovania preberaného učiva sledujú obľúbených YouTuberov. Prostredníctvom LED diódy umiestnenej  na zadnej časti displeja, učiteľ okamžite vidí, či žiak / študent používa Wi-Fi pripojenie.

Zdroj | HP

Cena nového HP ProBook x360 Education Edition nebola určená. Pravdepodobne preto, lebo školy budú nakupovať tieto laptopy cez ďalších predajcov a nie priamo od spoločnosti HP. Tí, možno však sprístupnia zopár kusov aj pre verejnosť.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.