Reklama

HP ProBook 5320m: hliníková štýlovka s priemernou výbavou

Števo Porubský

Spoločnosť HP uviedla na trh nový profesionálny notebook s označením ProBook 5320m. Novinka prináša na trh zaujímavý hliníkový dizajn, no o výbave ťažko povedať, že niečím zaujme. Rovnako ani cena nie je veľmi priateľská.

 HP ProBook 5320m

HP na našom trhu uviedlo svoj síce najtenší notebook, no s hrúbkou 2,35 cm sa medzi konkurenciou vystrkovať nemôže. Manažérske notebooky s uhlopriečkou okolo 13 palcov bývajú omnoho tenšie. Rovnako ani hmotnosť 1,72 kg nie je najnižšia. Napriek tomu je HP veľmi zaujímavý notebook s 13,3-palcovým HD displejom a LED podsvietením. Už na prvý pohľad je jasné, že novinka bude výborne vyzerať na akomkoľvek stole. Či to bude už manažérsky, pre ktorý je aj primárne určený, alebo aj úplne obyčajný. Stačí, že chcete štýlový a dobre vybavený notebook. V útrobách sa totiž ukrýva platforma od Intelu, kde si môžete zvoliť jeden zo štvorice procesorov (1,06 – 2,4 GHz) a do 4 GB pamäte RAM. Na výber máte aj medzi úložným priestorom – od 250 do 500 GB. SSD disk v ponuke nie je. Sklamaním môže byť integrovaná grafika od Intelu. Na výber budete mať aj pri batériách – 4 alebo 6-článková. Pri vyššej výrobca sľubuje až 11-hodinovú výdrž.

 HP ProBook 5320m

Samozrejmosťou je Wi-Fi a Bluetooth modul, 3 USB porty či VGA konektor. Samozrejmosť súčasnosti – HDMI – by ste v novinke hľadali márne. Ktovie prečo. Nad displejom je však umiestnená 2 Mpx web kamera. Zaujímavá je možnosť priobjednania UMTS modemu s GPS modulom, ktorý však neviem či využijete aj u nás. HP sa pochválilo aj funkciu HP QuickLook, ktorá do niekoľkých sekúnd zobrazí e-maily, kalendár, poznámky, či kontakty priamo v Outlooku. Druhou funkciou je HP QuickWeb, vďaka ktorej môžete počúvať hudbu, prehliadať si web, zoznam stretnutí, posielať e-maily, či chatovať v priebehu niekoľkých sekúnd po zapnutí počítača – aplikácia sa spúšťa pred samotným OS Windows. Ten je mimochodom vo verzii 7 od Basic po Professional. Tým naj na celom zariadení je azda spĺňanie ekologickej normy ENERGY STAR a certifikátu EPEAT Silver Registered, čo znamená, že neobsahuje brómované spomaľovače horenia a PVC. Minimálny dopad na životné prostredie potvrdzuje aj to, že 90 % hmotnosti notebooku tvoria recyklovateľné alebo obnoviteľné materiály. Cena novinky začína od 843 €, čo je myslím značne veľa, keď je to len za základnú výbavu.     

HP ProBook 5320m

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.