Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HP predstavuje novú sériu počítačov Victus pre mainstreamové herné publikum

HP predstavuje novú sériu počítačov Victus pre mainstreamové herné publikum
Zdroj | HP
Stanislav Vinc
HP predstavuje novú sériu počítačov Victus pre mainstreamové herné publikum
Zdroj | HP
Zdroj | HP

HP si nechce nechať ujsť výrazný nárast popularity počítačových hier vďaka pandémii a po značke Omen sa bude v hernom svete angažovať už aj so značkou Victus. Nová podznačka bude pokrývať cenovo dostupnejšie počítače určené skôr pre začiatočníkov a príležitostných hráčov.

Herný segment zažil v priebehu roka obrovský nárast popularity vďaka pandémii, ktorá prinútila mnohých, aspoň trochu herne naladených, utiecť z domácej izolácie do virtuálnych svetov.

Podľa prieskumu HP dnes trávia dve tretiny opýtaných pri videách a hrách viac času, ako pred pandémiou. Každý štvrtý hráč trávi pri tejto kratochvíli týždenne o tri až štyri hodiny viac a takmer každý piaty hráč o šesť až desať hodín viac času, ako predtým. Niet sa preto príliš čomu čudovať, že HP nechce v hernom biznise figurovať už iba s jednou značkou.

Séria Victus zjavne posunie materskú značku do úzadia. Na rozdiel od značky Omen, ktorá bola v názvosloví uložená až za HP, budú počítače novej série niesť sebavedomejší názov „Victus by HP“. Podobný a dokonca razantnejší krok podnikol minulý rok ASUS, ktorý z názvoslovia svojich herných počítačov ROG svoju vlastnú materskú značku úplne odstránil.

Prvou lastovičkou v rámci novej série bude 16“ notebook Victus by HP 16, ktorý pôsobí v porovnaní s počítačmi HP Omen oveľa elegantnejšie. Dostupný bude v striebornej, modrej a keramicky bielej farbe so štandardnou podsvietenou klávesnicou a ikonickou potlačou známou z počítačov Omen.

Zdroj | HP

Spomínaná 16“ uhlopriečka ponúkne v najvyššom variante QHD rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu 165 Hz, k čomu sa pre ochranu zraku pridáva funkcia Eyesafe redukujúca vyžarovanie modrého svetla. HP v tomto prípade stavil na IPS displej s jasom 300 nitov a 100 % pokrytím farebného spektra sRGB.

Zdroj | HP

Pri procesore budú mať hráči na výber medzi modrým a červeným táborom v podobe modelov Intel Core i7-11800H a AMD Ryzen 7 5800H s možnosťou ich spojenia s maximálne 32 GB pamäťou. Podobne je to aj pri grafických kartách, kde v najvyšších konfiguráciách figurujú modely NVIDIA GeForce RTX 3060 a AMD Radeon RX 5500M. Stop pri pamätiach končí pri 1 TB PCIe Gen4 SSD úložisku s možnosťou využitia duálnych diskov v režime RAID 0.

Zdroj | HP

Nový Victus by HP 16 dorazí na vybrané trhy v priebehu júna. Varianty vybavené hardvérom od AMD budú začínať na cene 799,99 dolára a hardvérové hybridy v podaní značiek Intel a NVIDIA na cene 849,99 dolára. Informácie o cene a dostupnosti nového modelu na našom trhu nateraz nemáme.

Zdroj