Reklama

HP predstavilo svojho draka. Notebooky série Dragonfly Pro prekvapujú

Zdroj | HP
Richard Pliešovský
Zdroj | HP
Zdroj | HP

HP v rámci veľtrhu CES 2023 predstavilo sériu notebookov Dragonfly Pro a Chromebook Dragonfly Pro. Prekvapuje najmä Chromebook, kde nejde o slabo vybaveného jedinca, je to práve naopak.

Aj keď sú notebooky Dragonfly Pro určené hlavne pre freelancerov, t. j. živnostníkov, využitie nájde prakticky v akomkoľvek segmente. HP má však v rukách prieskumy, ktoré hovoria, že v roku 2027 bude v USA komunita freelancerov exponenciálne rásť a v roku 2027 tam budú nezávislí pracovníci tvoriť viac než 50 % celkovej pracovnej sily.

Obidva modely vychádzajú z atraktívneho dizajnu Elite Dragonfly, sú len o niečo menej prepracované. Výrobca celkom správne usúdil, že väčšina ľudí netúži rozmýšľať nad desiatkami verzií rôznych konfigurácií a ponúka veľmi úzky výber. Bezdrôtovú konektivitu má na starosti Wi-Fi 6En a Bluetooth LE 5.2. Zvuk zabezpečuje technológia Bang & Olufsen.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dragonfly Pro

HP Dragonfly Pro bol skonštruovaný v spolupráci s AMD a je vybavený procesorom Ryzen 7 7736u, ten môže byť spárovaný so 16, alebo 32 GB LPDDR5 RAM a 512, resp. 1 TB PCIe NVMe SSD.

Klávesnica je rozšírená o stĺpec štyroch kláves ponúkajúce skratky k novému ovládaciemu centru, 24/7 technickú podporu, nastavenia fotoaparátu a programovateľné tlačidlo. Riadiace centrum združuje rôzne nastavenia, ktoré sa doteraz nachádzali v rôznych aplikáciách HP. Programovacím tlačidlom si viete nastaviť spúšťanie konkrétnej aplikácie, webstránky, či otvorili konkrétny súbor.

Infračervená webkamera má 5 Mpx. Dotykový 14″ LCD displej má len priemerné rozlíšenie 1 920 x 1 200 displej s jasom do 400 nitov. Chráni ho vrstva Gorilla Glass. Dragonfly Pro má haptický trackpad a snímač odtlačkov prstov.

Zdroj | HP

Notebook beží na Windows 11 Home. Nájdete tu dva Thunderbolt 3 porty (40 Gbp) a jeden SuperSpeed USB3.2 Type C (10Gbp).

Batéria s kapacitou 64,5 Wh vydrží 16 hodín, samozrejme, v závislosti od spôsobu používania. Podporuje rýchle nabíjanie, za 30 minút sa dostanete na 50 % kapacity.

Chromebook Dragonfly Pro

Chromebook Dragonfly Pro je určený pre používateľov, ktorí potrebujú byť stále pripojení k internetu, chcú funkčné zariadenie s prémiovými funkciami a atraktívnym dizajnom. Tento model zvládne všetko, čo od neho očakávajú a v istých smeroch ponúka viac, ako model bežiacom na Windowse. Namiesto 5 Mpx kamery je vybavený 8 Mpx snímačom, vďaka čomu získate kvalitné videohovory.

Veľké prekvapenie predstavuje LCD obrazovka. Je dotyková, má 14″ a ponúka rozlíšenie 2 560 × 1 600 px s jasom až do 1 200 nitov. To z neho robí „najjasnejší“ displej spomedzi všetkých chromebookov. Poteší RGB klávesnica, takže si môžete zvoliť ľubovoľný odtieň podsvietenia. Zaujímavé je, že podsvietenie klávesov sa synchronizuje s odtieňom tapety na pozadí, napríklad svieti na zeleno, ak je na ploche prevaha zelenej.

Zdroj | HP

Certifikácia Intel Evo zaručuje pohotový výkon, univerzálnu konektivitu a rýchle nabíjanie. Umožňuje tiež bezproblémové párovanie medzi smartfónom a počítačom. Chromebook poháňa Intel Core i5-1235U 12. generácie spárovaný so 16 GB LPDDR5 RAM a 256 GB PCIe NVMe úložiskom. Nájdete tu 51,3 Wh batériu, ktorá poskytne vydrží 16 hodín na jedno nabitie, za 30 minút ju nabijete na 50 %. Káblovú konektivitu zabezpečujú štyri Thunderbolt 4 porty USB4 Type-C.

Oba modely sa začnú predávať na jar tohto roku, ceny budú spresnené neskôr.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.