Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HP predstavilo nálož noviniek. Konvertibilný notebook aj All in One desktop

HP predstavilo nálož noviniek. Konvertibilný notebook aj All in One desktop
Zdroj | HP
Michal Sobek
HP predstavilo nálož noviniek. Konvertibilný notebook aj All in One desktop
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Spoločnosť HP to zrejme už nevydržala a ešte pred podujatím IFA, ktorá sa každoročne organizuje v Berlíne, ukázala niekoľko hardvérových noviniek, medzi ktoré patria konvertibilný notebook, All in One počítač, monitor aj webkamera.

Vrcholom je HP Elite Dragonfly Folio, čo je podnikový konvertibilný notebook s novým dizajnom. Rovnako ako niektoré z predchádzajúcich zariadení HP, Spectre Folio a Elite Folio, ani toto nemá 360-stupňový pánt. Namiesto toho vám konštrukcia umožní priblížiť si displej alebo ho položiť naplocho na klávesnicu a používať zariadenie ako tablet. Notebook je pokrytý materiálom podobným koži. Na tele nájdeme len dva USB-C Thunderbold 4 porty a audio konektor. Hrúbka je pritom 17,9 mm.

Lákadlom bude dotykový 13,5-palcový displej s pomerom strán 3:2. V najvyššej konfigurácii to môže byť OLED panel s 2K rozlíšením. Taktiež bude k dispozícii pero Elite Dragonfly Folio Pen, ktoré sa magneticky pripája k notebooku a nabíja sa bezdrôtovo. Dovnútra HP nasadilo procesory Intel Core 12. generácie, ktorým sekunduje až 32 GB RAM a 2-terabajtový SSD disk.

Obsah pokračuje pod reklamou

Za spomenutie stojí aj vstavaná 8-megapixelová webkamera, ktorá je vylepšená o HP Presence, čo znamená, že získate funkcie ako je automatické orámovanie a dynamické vyrovnávanie hlasu pri hovore. Používa samostatný snímač pre Windows Hello a jeden pre samotnú webovú kameru. HP Eltie Dragonfly Folio sa bude predávať od ceny 2 379 dolárov.

Ohlásený bol aj All in One počítať HP 34. Má teda 34-palcový displej s rozlíšením 5120 x 2160 pixelov. Zaujímavosťou je odnímateľná 16-megapixelová webkamera, pričom je ju možné posúvať a umiestniť na rôzne časti monitora.

HP 34 je poháňaný procesormi Intel Core 12. generácie a navyše obsahuje voliteľnú grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX. Môžete si ho tiež nakonfigurovať s až 128 GB RAM a úložisko môže dosiahnuť až kapacitu 4 TB.

Na tomto desktope je tiež veľa konektorov, vrátane Thunderbolt 4, USB-A, HDMI a Ethernetu. K dispozícii je tiež bezdrôtová nabíjačka so štandardom Qi zabudovaná v spodnej časti stojana. Veľmi šikovné riešenie. HP 34 bude uvedený na trh v septembri a jeho cena bude začínať na 2 119 dolároch.

HP ukázalo aj skvelú webkameru 965 4K Stream pre náročných používateľov. Ide o 8-megapixelový snímač schopný nahrávať 4K video vylepšené o funkciu HP Presence, ako aj funkciu korekcie lichobežníkového skreslenia.

Fotoaparát používa 1/2,8″ snímač Sony a má clonu f/2,0. Poteší aj nadštandardné 100-stupňové zorné pole. Podporuje tiež 360-stupňové otáčanie a 90-stupňové naklonenie. Cena takejto webkamery sa pohybuje na úrovni 199,99 dolárov.

Poslednou novinkou je monitor HP Z32k G3. Vpredu je 31,5-palcový 4K displej typu IPS so štandardným pomerom strán 16:9 a kontrastným pomerom 2000:1, teda dvojnásobok toho, čo poskytnú obyčajne IPS displeje. Nechýba podpora technológie DisplayHDR 400 a 98-percentné pokrytie DCI-P3.

Napájanie k hardvéru je vyriešené pomocou USB-C Thunderbold 4 pripojenia, ktoré dokáže súčasne nabíjať pripojený notebook maximálnym výkonom 100 W. Monitor zvládne maximálne 4K rozlíšenie pri 60 Hz. Okrem toho sa tu nájde aj štvorica USB-A konektorov. Monitor bude uvedený na trh až v novembri a cena je zatiaľ neznáma.

Zdroj