HP predstavilo Chromebooky pre školy s vojenskou certifikáciou MIL-STD 810G

ZDROJ | HP

Vylomené klávesy, obité rohy či skrat pre poliatie vodou. Pre tieto dôvody už školy notebooky nebudú musieť meniť. HP vsadili na vojenskú certifikáciu odolnosti.

HP predstavili vynovený rad Chromebookov pre školy. Dokopy štyri modely majú spoločnú charakteristiku v odolnosti. Notebooky majú klávesnice upravené tak, aby bolo čo najobtiažnejšie vypáčiť alebo vylomiť jednotlivé klávesy. Tiež sú odolné voči poliatiu vodou. Odolnosť má vojenskú certifikáciu MIL-STD 810G, vďaka ktorej nové Chromebooky od HP zvládnu pády na zem, postriekanie vodou, ale aj vyliatie pohára vody priamo na notebook. Tiež sú spevnené porty a telo notebooku zvládne aj čistenie vlhčenou utierkou. Povrch šasi je odolný voči odtlačkom prstov.

ZDROJ | HP

Modely HP Chromebook 11 G8 EE a HP Chromebook 11A G8 EE sú základom radu a výkonovo sú takmer totožné. 11 G8 EE má procesor Intel Celeron, zatiaľ čo model 11A G8 EE beží na čipe AMD A4 alebo A6. RAM je v oboch prípadoch možné nakonfigurovať do veľkosti 8 GB, úložný priestor môže mať veľkosť 16 až 64 GB. Oba notebooky majú zhodnú 11,6-palcovú uhlopriečku displeja s rozlíšením 1 366 x 768 pixlov. HP ponúka možnosť dotykového displeja. Hrúbka oboch modelov je pod 2 centimetre. HP Chromebook 11 G8 EE je už k dispozícií za cenu od 259,00 amerických dolárov, kofigurácia s AMD má prísť do predaja počas februára 2020.

Model HP Chromebook x360 11 G3 EE sa líši spracovaním konštrukcie, nakoľko ide o zariadenie 2v1. Odolnosť a konfigurácia sú takmer totožné s dvojicou už opísaných notebookov. Tento model naviac ponúka ochranné Gorilla Glass 3 na dotykovom displeji a 5 Mpx webkameru, ktorá sa dá použiť ako v notebookovom, tak v tabletovom režime. Cena tohto 2 v 1 zariadenia začína na 299,00 amerických dolárov a už je v predaji.

ZDROJ | HP

Poslednou predstavenou novinkou je model HP Chromebook 14 G6, ktorý je určený na prácu za katedrou, teda pre učiteľov.  Displej má uhlopriečku 14-palcov a tu sa HP už pohrali aj s rámikmi displeja, ktoré sú po stranách o niečo tenšie. Hrubý horný pás príjemne skrýva širokouhlú webkameru s rozlíšením 720p a fyzickým prekrytím pre zachovanie súkromia. Tento notebook ponúka USB-A, USB-C, HDMI, slot pre microSD kartu a nechýba ani konektor pre slúchadlá.

ZDROJ | HP

Použitý je 1,1 GHz Intel Celeron, vďaka ktorému je možná maximálna kapacita pamäte RAM 8 GB, úložný priestor sa v tomto dostal na maximálku 128 GB. Učiteľský HP Chromebook 14 G6 stojí 289,00 americký dolárov.

 

ZdrojHP

Komentáre k článku