Reklama

HP predstavilo 20“ Windows 8 tablet, vraj na Monopoly

Dominik Fúsek

Dotykový displej priniesol do sveta počítačov nové konštrukčné riešenia so svojimi výhodami i nevýhodami. V súčasnosti prebieha búrlivý vývoj hybridizácie jednotlivých konštrukcií. Dotykové počítače všetko v jednom (či už s Androidom alebo s Windowsom 8) sú úplne bežné. Takto ale rozhodne nemožno označiť nový HP ENVY Rove 20.

HP ENVY Rove 20

Výrobca toto zariadenie označuje ako hybrid medzi stolným počítačom typu all in one a veľkým tabletom. Na rozdiel od bežných AIO totiž obsahuje pomerne silnú 62 Wh batériu. Ani pri úsporných ostatných komponentoch nie je totiž žiadna sranda napájať obrovský 20“ displej, HP údajne vydrží 4 hodiny – reálne možno o čosi menej. Fanúšikov jemných panelov však sklame, ide iba o HD+ (1 600 x 900 px) panel, hoci typu IPS. Ako bolo spomenuté, zariadenie je možné prenášať, i keď pri hmotnosti 5,567 kg skôr medzi miestnosťami ako do práce či do školy. Výhodou je stojan, ktorý umožňuje viacero praktických polôh i úplné sklopenie. Ako hlavné využitie výrobca uvádza hranie rodinných hier ako Monopoly. Treba však podotknúť, že z klasických fyzických verzií týchto hier vás určite nebudú bolieť oči (ako z blízkeho sledovania veľkého monitora) a vyjdú vás asi 20-krát lacnejšie.

HP ENVY Rove 20

Pokiaľ vás však HP zaujalo, čaká na vás Windows 8, mobilná verzia Intel Core i3 Haswell, grafika Intel HD Graphics 4400, 1 TB hybridný disk, reproduktory Beats Audio dokonca so subwooferom, USB 3.0, Intel WiDi, 720p webkamera či viacero predinštalovaných spoločenských hier. V USA odštartuje predaj ešte tento mesiac, cena by žiaľ mala atakovať hranicu 1 000 dolárov.

Zdroj a foto: HP

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.