Reklama

HP Pavilion Air 13 je ľahký ako vánok

Zdroj | HP
Richard Pliešovský
Zdroj | HP
Zdroj | HP

HP predstavil novinku, Pavilion Air, ktorý s hmotnosťou pod jeden kilogram patri medzi najľahšie notebooky v portfóliu spoločnosti. Predávať sa začne už na budúci mesiac.

Displej s 13,3″ uhlopriečkou má 2,5K  rozlíšenie, pomer strán 16 : 10, jas do 400 nitov a 100 % farebnou paletou sRGB. Pomer obrazovky k telu je nadštandardných 90 %. Notebook poháňa procesor AMD Ryzen série 5000 so vstavanou grafikou Radeon až do Ryzen 7 5800U.

Zdroj | HP

HP Pavilion Air 13 má WiFi 6 a funkciu odstránenia šumu a neželaných zvukov na pozadí počas videohovorov. Pomáha jej v tom AI. Podľa HP vydrží notebook na jedno nabitie až 10,5 hodiny prevádzky.

Zdroj | HP

Zariadenie je vyrobené z recyklovaných plastov a používa farbu na vodnej báze. Notebook je registrovaný ako EPEAT Gold (Electronic Product Environmental Assessment Tool) a je certifikovaný spoločnosťou Energy Star ako súčasť firemných cieľov ponúkať najudržateľnejšie (vzhľadom k životnému prostrediu) portfólio počítačov na svete.

HP Pavilion Air 13 sa bude dať objednať od budúceho mesiaca, v ponuke ostatných predajcov sa objaví až na jeseň tohto roka. Cena bude bude štartovať na 749 dolároch. Ceny a dostupnosť na našom trhu zatiaľ nepoznáme.

Pozrite si

HP predstavuje novú sériu počítačov Victus pre mainstreamové herné publikum

HP okrem Pavilion Air 13 predstavil aj dva nové monitory. Obmedzujú modré svetlo bez ovplyvnenia presnosti farieb (certifikát od Eyesafe). Aj oni sú vyrobené z recyklovaných plastov zozbieraných z oceánov. K dispozícii budú v júli, 24-palcový model sa bude dať kúpiť za 230 dolárov, 27-palcový za 290 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.