Reklama

HP Omen - návrat medzi herné notebooky s tenkým a ľahkým telom

Marek Šimunek

Po odmlke HP na poli herných notebookov dúfa spoločnosť v úspešný comeback. O ten sa má postarať úplná novinka s označením Omen. Nováčik v triede herných notebookov chce zaujať najmä parametrami, na ktoré väčšina výrobcov týchto beštií na cesty ani nepozerá. Kupcov má presvedčiť štíhle telo s hrúbkou od 15 do 20 milimetrov a hmotnosť pod dva kilá. Aj napriek „útlemu“ telu sa do jeho šasi zmestili pomerne výkonné komponenty.

HP Omen

HP Omen

Srdcom sú štyri jadrá procesora Intel Core-i7 4710HQ, ktoré bijú frekvenciou 2,5 GHz. Základný model dostane do vienka 8 GB operačnej pamäte a grafiku bude mať na starosti Nvidia GeForce GTX 860M s dvomi, alebo dokonca štyrmi GB GDDR5 pamäte. Pevné disky môžu byť podľa vašich požiadaviek v kapacitách od 128 GB, cez 256 GB až po 512 GB. Samozrejme sa jedná o rýchle SSD disky.

Keďže sa HP rozhodlo ísť do tenšieho dizajnu, ako je podrobných herných zariadeniach zvykom, muselo sa povenovať aj chladeniu. O to sa okrem iného stará bohato perforovaná spodná strana notebooku, ktorá spolu s telom z eloxovaného hliníka zabezpečí, že k prehrievaniu nebude dochádzať ani v momentoch keď budete ponorený do svojej obľúbenej hry na niekoľko hodín.

HP Omen

HP Omen

Zobrazovanie má v prípade HP Omen na starosti 15,6″ Full HD displej. Ak však budete notebook používať doma, môžete si hravo pripojiť externý monitor vďaka mini DisplayPortu, alebo HDMI portu. Okrem nich na tele nájdete aj štvoricu USB 3.0 konektorov. Základná konfigurácia začína na americkom trhu na cenovke 1 499,99 USD. To aké budú ceny HP Omen u nás a kedy si ho budete mocť aj kúpiť zatiaľ známe nie je.

HP Omen

Foto: HP

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.