Reklama

HP Mini 210 Vivienne Tam Edition: motýľová mini kráska pre dámy

Števo Porubský

Spoločnosť HP je známa svojimi štýlovými notebookmi a netbookmi a hlavne aj vďaka „štýlovkám“ pre nežnejšie pohlavie, ktoré vytvoril dizajnér Tord Boontje, ale aj dizajnérka Vivienne Tam. Práve Vivienne Tam sa podieľala aj na tejto novinke, ktorá sa nesie v znamení čínskych motýľov a odvážnych farieb.

 HP Mini 210 Vivienne Tam Edition

HP Mini 210 Vivienne Tam Edition je postavený na bežnom netbooku Mini 210, ktorý vo svojom vnútri ukrýva 1,66 GHz Intel Atom N450 procesor a 2 GB DDR2 RAM pamäť. Nielen na zobrazenie zaujímavých tém čínskych motýľov slúži 10,1-palcový displej s LED podsvietením a rozlíšením dostatočných 1 024 x 600 px. Grafiku má na starosti integrovaná Intel GMA 3150 grafická karta. O dostatok miesta sa stará 320 GB SATA disk, nechýba ani SDHC čítačka kariet. Nechýbajú ani Wi-Fi a Bluetooth moduly. Poslednou novinkou tohtoročných zariadení HP sú reproduktory s označením Beats by Dr. Dre, čo je vlastne softvér vylepšujúci samotný zvukový výstup.

HP Mini 210 Vivienne Tam Edition

Za veľmi praktickú funkciu budú majiteľky určite považovať „zrkadielko“, ktoré funguje na báze zabudovanej web kamery. Takto si budú môcť skontrolovať svoj make-up takmer kedykoľvek. Neviem si však predstaviť takúto kontrolu napríklad v dopravných prostriedkoch. Hmotnosť novinky tiež nie je najhoršia, a tak sa vďaka 1,48 kilogramom ocitne v nejednej väčšej kabelke. Zaujímavá je aj funkcia QuickWeb, známa z iných modelov HP, ktorá umožňuje zapnutie viacerých funkcií ako web prehliadač, chat, e-mail či kalendár bez toho, aby ste museli zapnúť samotný Windows. Ten je mimochodom vo verzii 7 Home Premium. Výrobca proklamuje, že nový model Mini 210 vydrží vďaka bežnej Li-Ion batérii až 5 hodín prevádzky. HP Mini 210 Vivienne Tam Edition by mal byť v ponuke od budúceho mesiaca za zatiaľ neurčenú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.