Reklama

HP má revolučný počítač typu all-in-one

Zdroj | HP
Richard Pliešovský
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Počítače typu all-in-one nie sú pre každého, HP však teraz prináša do tejto kategórie nový uhol pohľadu. Vďaka väčšej využiteľnosti by mohol byť (aspoň teoreticky) zaujímavým riešením ako hlavné, no stále mobilné domáce počítačové zariadenie s veľkým displejom.

V technologickom svete s výkonnými stolnými počítačmi a ultraľahkými notebookmi sa počítače typu všetko v jednom stali málo zaujímavou kategóriou. HP sa na tento typ zariadení pozrel inými očami a priniesol zaujímavý výsledok.

HP Envy Move all-in-one má integrovanú nabíjateľnú 83 Wh batériu. V kombinácii s držiakom umiestneným na zadnej strane počítača a vstavaným puzdrom pre bezdrôtovú klávesnicu je tento model pripravený na oveľa ľahšie prenášanie, ako klasický all-in-one počítač.

Obsah pokračuje pod reklamou

Envy Move má len 4,1 kg. Senior viceprezident a prezident divízie Personal Systems Consumer Solutions Jo Tan napísal, že tento počítač je „jediným na svete“ all-in-one s integrovanou batériou.

Počítač má vstavaný stojan, ktorý umožní využívať Envy Move prakticky na akomkoľvek rovnom povrchu. Dve nožičky počítača sú vodorovne zarovnané so spodným okrajom zariadenia, kým nie sú pritlačené na povrch. Keď sa nohy vyklopia kolmo na spodnú hranu stroja a zabezpečia stabilitu.

Batéria má podľa výrobcu vydržať 4 hodiny, čo síce nie je veľa, ale treba si uvedomiť, 23,8″ displej má oveľa väčšiu spotrebu ako 13″. Okrem toho, u takéhoto typu počítača sa nepredpokladá, že sa bude dlhodobo využívať na napájanie z batérie.

Zdroj | HP

HP vzhľadom na nižšie energetické nároky používa procesor série U. Dodáva sa s až Intel Core i5-1335U, ktorý má dve jadrá Performance (P-jadrá) s frekvenciou až 4,6 GHz, osem jadier Efficient (E-core) s frekvenciou až 3,4 GHz a 12 vlákien. Ako vidíte, nejde o výkonnú beštiu, Envy Move sa predáva ako všestranné zariadenie vhodné pre rodinu.

Medzi ďalšie špecifikácie nového all-in-one HP patrí až 16 GB pamäte LPDDR5-4800 a 1 TB úložisko PCIe 4.0. Displej má rozlíšenie 2560 × 1440, jas do 300 nitov, je antireflexný a podporuje dotykové ovládanie. Beží v ňom Windows 11. Rodinný počítač nepoteší portovou konektivitou. Získate jeden USB-A (až 10 Gb/s), jeden USB-C (s DisplayPort 1.4a. a rýchlosťou až 10 Gb/s) a HDMI 1.4b.

Novinka sa predáva od 899,99 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.