Reklama

HP EliteBook 2740p: multitouch tablet so super výbavou

Števo Porubský

Špičkovo vybavený tablet série EliteBook spoločnosti HP zaujme nielen po dizajnovej, ale aj po stránke vybavenia. Špičkové parametre a možnosti použitia z neho robia ideálneho partnera na prácu a cestovanie.

 HP EliteBook 2740p

Nový model ponúkne len to najlepšie. Už len podpora vojenského štandardu odolnosti MIL-STD 810G hovorí za veľa. Kto by ale čakal obrovské nemotorné telo a dizajn pripomínanjúci tank, je na omyle. Za novinku sa totiž nemusíte hanbiť ani na manažérskom stole. Dlhý zoznam výbavy začína asi tým najdôležitejším. Displej s uhlopriečkou 12,1-palca, s rozlíšením 1 280 x 800 b. a LED podsvietením je, samozrejme, dotykový s funkciou mutlitouch. Srdcom novinky môže byť jeden z množstva procesorov Intel Core i5 alebo i7, DDR3 RAM pamäť si môžete navoliť až do 8 GB. Pevný disk s rozhraním SATA môžete mať až do 500 GB, ak sa rozhodnete pre rýchlejšie SSD disky a máte dosť financií, výrobca vám ponúkne až 128 GB disk.

HP EliteBook 2740p

Ostatná výbava ponúka samozrejmosti ako 2 Mpx web kameru, Wi-Fi, Bluetooth, 3x USB 2.0, ethernetovú prípojku, slot pre ExpressCard 34, VGA konektor či Firewire. Nemylím prekvapením je však grafická karta od Intelu – Intel HD Graphics. Toto všetko výrobca napratal do tela z magnézia a hliníka s veľkosťou 290 x 212 x 32 mm. Hmotnosť je mierne vyššia, ale je to pochopiteľné. 1,72 kg však nie je nič hrozné. Novinka bude v predaji od apríla za cenu od cca 1 199,00 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.