Reklama

HP Elite L2201x: tenučký monitor nielen pre biznismenov

Dominik Fúsek

Keďže počítačové monitory neposkytujú technickým vychytávkam toľko priestoru, ako napríklad počítače samotné, väčšina výrobcov zvolí funkčnú výbavu na úrovni štandardu a zameriava sa skôr na dizajn. Rovnako je na tom aj dnešná novinka.

HP Elite L2201x

V oblasti high-end monitorov sme v poslednej dobe videli viacero zaujímavých noviniek – 3D monitor od Aceru, IPS-LED od ASUSu či úsporné LED-ky od LG. Pravdu povediac, po stránke výbavy sa novinka od HP nevyrovná ani jednému z nich. Označenie Elite si vyslúžila skôr príslušnosťou do biznis segmentu a nízkou hrúbkou na úrovni 1 cm. Jeho telo je však nielen tenké, ale aj krásne, obohatené o kovový povrch.

HP Elite L2201x

Spomínaná funkčná výbava však trochu pokrivkáva. 21,5-palcový širokouhlý monitor používa obyčajnú TFT technológiu s LED podsvietením. Na nej zobrazuje štandardné Full HD rozlíšenie, teda 1 920 x 1 080 bodov. Úplne stačia hodnoty pozorovacích uhlov 178°/178°, ako aj jas 250 nitov a kontrast 5 000:1. Ďaleko za konkurenciou je však odozva na úrovni 16 milisekúnd. Na kancelárske použitie bez problémov stačí, pri rýchlych scénach filmov či hier by však mohli nastať menšie ťažkosti. Kuriozitou je tiež fakt, že HP nedisponuje klasickými HDMI, DVI či VGA konektormi, na jeho tele sa nachádza len jeden DisplayPort. Novinka spotrebuje maximálne 28 W a na americký trh sa dostane 1. júna s cenou 250 $ (170 €), dostupnosť v Európe nepoznáme.

Zdroj fotografií: engadget.com, hitechreview.com, hp.com

HP Elite L2201x

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.