Reklama

HP Elite Folio ponúkne takmer 25-hodinovú výdrž batérie a podporu 5G sietí

Zdroj | HP
Stanislav Vinc
Zdroj | HP
Zdroj | HP

HP ani po viac ako dvoch rokoch neupustilo od myšlienky hybridného počítača potiahnutého pravou kožou. Nový HP Elite Folio však namiesto spotrebiteľskej sféry mieri do sféry biznisu, kde chce zaujať extrémne dlhou výdržou, podporou 5G sietí a funkciami zameranými na ochranu súkromia.

Nový konvertibilný notebook HP Elite Folio je pripravený na návrat do normálu. Od základov je totiž stavaný na prácu v teréne, teda mimo dosahu nabíjačiek a stabilných Wi-Fi sietí. Podporu najnovších 5G sietí tak dopĺňa o zdanlivo neuveriteľnú výdrž batérie na úrovni 24,5 hodiny na jedno nabitie.

Zdroj | HP

Ako už asi tušíte, za týmito plusmi sa ukrýva použitie pôvodne mobilného čipsetu prispôsobeného na nasadenie do prenosných počítačov. Nový HP Elite Folio poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 8xc 2. generácie, ktorého súčasťou je okrem 16 GB RAM a 512 GB úložiska aj LTE modem Snapdragon X20 a 5G modem Snapdragon X55.

Zdroj | HP

Prechodom na ARM procesor muselo samozrejme HP siahnuť aj po alternatívnej verzii operačného systému Windows 10 prispôsobenej pre túto štruktúru hardvéru, v rámci ktorej môžu klasické podnikové programy fungovať v emulovanom prostredí.

Zdroj | HP

Biznis sféru chce HP Elite Folio zaujať aj funkciami zameranými na ochranu súkromia, resp. citlivých firemných dát. V prvom rade je to fyzický kryt webkamery, ktorá tentokrát podporuje video v rozlíšení 720p. Tento dnes už pomerne bežný kryt dopĺňa funkcia HP Sure View, ktorá dokáže stlačením klávesovej skratky zúžiť pozorovacie uhly obrazovky, čo sa môže hodiť najmä pri práci v otvorených kanceláriách a vo verejnom priestore.

Zdroj | HP

Pre sféru podniku je určený aj zabudovaný softvér HP Management Integration Kit pre správu zariadení a nástroj HP WorkWell dozerajúci na zdravie pri práci tým, že zamestnancom odporučí čas na prestávku alebo krátku rozcvičku chrbtice.

Zdroj | HP

HP v prípade nového modelu vymenilo 13,3“ displej s klasickým pomerom strán 16:9 za väčší 13,5“ Full HD panel s pomerom strán 3:2, ktorému nechýba ani podpora pre dotykové perá Wacom. Netradičnému pomeru strán má byť prispôsobený aj touchpad zabudovaný do podsvietenej klávesnice. Jej povrch by mal byť navyše spolu so zvyškom počítača odolný voči vode, prachu a extrémnym podmienkam, pýši sa totiž vojenskou certifikáciou MIL-STD-810H.

Cenu nového modelu zatiaľ nepoznáme, na vybraných trhoch sa však dostane do predaja niekedy v priebehu februára.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.