Reklama

HP Compaq 8200 Elite: Super tenký krásavec zameraný na business

Marek Šimunek

Ak vás správy o neúspechu spoločnosť HP s ich tabletom HP TouchPad nechávajú chladnými a aj naďalej sa zaujímate o novinky z dielne tohto významného výrobcu istotne vás poteší nový all-in-one počítač, ktorý HP predstavilo. Jeho cieľovou kategóriou sú najmä firmy, ktorým ponúkne 23″ LED displej spolu s druhou generáciou procesorov Intel vybavených technológiou Intel vPro.

HP Compaq 8200 Elite

All-in-one počítače si svojich milovníkov získali najmä potom ako toto prevedenie začala používať spoločnosť Apple vo svojich iMacoch. Ak máte radi poriadok na stole, prípadne v miestnosti kde máte počítač nemáte dostatok miesta na umiestnenie kompletného počítača je all-in-one riešenie tým najlepším čo môžete na svoj stôl položiť. V monitore počítača máte totižto všetko potrebné a pod stolom vám nezavadzia ďalšia skrinka. Nový výtvor od HP to má namierené najmä do podnikovej sféry a HP Compaq 8200 Elite ponúkne všetko čo môžete pre pohodlnú prácu potrebovať. Tenký dizajn v sebe ukrýva displej s uhlopriečkou 23″, LED podsvietením, ktorý disponuje FullHD rozlíšením, kontrastom 1 000:1 a svietivosťou 250 nitov.

HP Compaq 8200 Elite

Bohaté sú možnosti konfigurácie. Základný model obsahuje procesor Intel Pentium G620 s taktom 2,60 GHz ale v prípade, že požaduje väčší výkon môžete svojho firemného miláčika vybaviť aj takými chuťovkami ako napríklad procesor Intel Core i7 s taktom 2,80 GHz a až 8 GB 1 333 MHz DDR3 operačnej pamäte. Integrácia technológie Intel vPro uľahčí prácu systémového správcu, ktorý môže mať na diaľku kontrolu nad vašim počítačom a v prípade potreby okamžite z neho vymazať citlivé údaje. Rovnako aj v prípade pevných diskov je výber len na vás. Okrem štandardného pevného disku s kapacitou 250 GB 7200 rpm si môžete vybrať aj SSD disk s kapacitou 160 GB. O grafický výkon sa postará integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 3000. Možnosti pre pripojenie periférií v sebe zahŕňajú šesť portov USB 2.0, čítačku pamäťových kariet, audio in a audio out, mini PCIe x1 slot ako aj Ethernet port. K sieti sa budete vedieť pripojiť pomocou integrovaného Wi-Fi b/g/n modulu. Videokonferencie naopak zvládnete s prehľadom vďaka integrovanej 1,3 Mpx webkamere. K operačnému systému, ktorým môže byť akákoľvek verzia Microsoft Windows 7 alebo Linux získate navyše množstvo softvéru priamo od HP pre zvýšenie ochrany a bezpečnosti vašich firemných údajov. Ceny a ani dostupnosť jednotlivých modelov na slovenskom trhu nie sú doposiaľ známe.

Foto: HP, hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.