Reklama

HP a Acer majú dostupné notebooky s Windows 10 S

HP ProBook x360 Education Edition
Zdroj | HP
Viktor Šmidák
HP ProBook x360 Education Edition
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Windows 10 S je pomerne novým operačným systémom, určený hlavne do škôl. HP a Acer teraz predstavili dostupné notebooky práve s týmto systémom.

Už nejaký čas sú na trhu laptopy s operačným systémom ChromeOS. Ten patrí pod zeleného robota a je určený hlavne do školského prostredia či na ľahké úkony.

Windows pred niekoľkými ukázal svetu svoju alternatívu. Tou je odľahčená verzia Windowsu 10, ktorá je taktiež špeciálne navrhnutá do škôl.

Medzi prvých výrobcov, ktorý tento systém integrujú do svojich zariadení je Acer a HP. Okrem novo-predstaveného Microsft Surface Laptopu sa tak na trh dostanú už o chvíľu i ďalšie modely.

Oba notebooky budú, tak ako aj pri systéme, odľahčenou verziou už existujúcich modelov.

HP chce zabojovať školským notebookom s názvom ProBook x360 Education Edition, ktorý okrem iného spĺňa vojenský štandard MIL STD 810G.

Zdroj | HP

Ponúkne 11,6-palcový monitor s rozlíšením 1366 x 768, procesor Intel Celeron a 4 GB operačnej pamäte RAM. Vnútorné úložisko má 64 GB. Oproti bežnej verzii výrobca zlacnil notebook o 30 dolárov.

Druhou spoločnosťou, ktorá chce na tomto trhu zabojovať je Acer. Konvertibilný laptop TravelMate Spin B1 Convertible disponuje taktiež 11,6-palcovým panelom, v tomto prípade ale ide o Full HD rozlíšenie a nájdeme tu i dotykovú vrstvu. Pre niekoho bude nápomocný i dodávaný stylus.

Zdroj | Acer

Chod systému Windows 10 S zabezpečí Intel Celeron a 4 GB pamäte RAM. Školské súbory alebo programy budú môcť žiaci uložiť na 64 GB úložisko. Pri tomto modeli Acer zlacnil notebook o 100 dolárov.

Na trhu sa tak už o chvíľu strhne boj. Na jednej strane je Android a jeho ChromeOS, na druhej Windows a Windows 10 S. Bude zaujímavé sledovať vývin situácie. I keď je to nepravdepodobné, Apple možno rozvíri vody a za účelom konkurencie predstaví i on dostupné zariadenie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.