Reklama

Honor 7i má jeden, ale zato výklopný fotoaparát

Marek Šimunek

Honor predstavil nový smartfón s označením 7i. Ten možno na prvý pohľad nijako nevyniká z radu bežných Android smartfónov. Až pri detailnejšom pohľade si môžete všimnúť, že smartfón nemá predný fotoaparát.

Pozrite si

Honor 7 – veľa muziky za slušné peniaze

Nový Honor 7i totiž disponuje jediným fotoaparátom, ktorý slúži aj ako webkamere. Nie, nemusíte sa báť, že bude smartfón potrebné nemotorne otáčať. Jednoduchým vyklopením hlavného fotoaparátu sa z neho totiž stane webkamera.

Honor 7i

POZRITE SI: Oppo N3 – sen všetkých “kúpeľňových” selfie maniačok

Podobným, aj keď podstatne komplexnejším riešením disponuje napríklad Oppo N3. Využitie zadného fotoaparátu na selfie fotografie má istotne svoj zmysel. Namiesto slabšieho predného fotoaparátu sa totiž v prípade Honoru 7i môžete spoľahnúť na 13 Mpx snímač od Sony, ktorý disponuje svetelnosťou F/2,0 a je chránený zafírovým sklíčkom.

Honor 7i

Honor 7i

V prípade, že máte obavy z odolnosti tohto riešenia, nemusíte. Honor totiž tvrdí, že vyklápací mechanizmus fotoaparátu vydrží dva roky, ak ho denne bude vyklápať 132 krát. Toľko selfie denne hádam nespravia ani tí najväčší maniaci.

Honor 7i

Honor 7i

Po stránke hardvéru sa pritom jedná skôr o strednú triedu. Honor 7i disponuje 5,2“ displejom s Full HD rozlíšením a o jeho pohon sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 616. Podľa verzie bude mať k dispozícii 2 GB, alebo 3 GB operačnej pamäte a 16 GB, či 32 GB integrovaného úložiska.

Honor 7i

Okrem toho disponuje Honor 7i aj snímačom otlačkov prstov, ktorý je netradične umiestnený na jeho boku. Integrovaná batéria má kapacitu 3 100 mAh.

Zatiaľ nie je známe, či sa tento model dostane aj na svetové trhy, na domácom čínskom trhu je však cena základnej verzie (2 GB RAM, 16 GB pamäť) stanovená v prepočte na príjemných 225 eur. Ak sa Honor 7i objaví aj v Európe jeho cena bude pravdepodobne o niečo vyššia.

Foto: Honor

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.