Reklama

Honor 70 vás chce dostať na svoju stranu. Necháte sa?

Tomáš Šmidák

Napriek tomu, že Honor nie je na našom trhu žiadnym nováčikom, do širšieho povedomia väčšiny používateľov sa ešte stále len dostáva. Jeho najúspešnejšie modely sú totiž v kategórií nižšej a strednej triedy, ktorá je na Slovensku veľmi obľúbená. Pritom jeho vlajkové modely ako napríklad Honor Magic4 Pro, ktorý sme mali šancu testovať, je v každom ohľade špičkovým zariadením.

Dnes recenzovaný Honor 70, by však mal túto situáciu zmeniť. Ponúka totiž medzistupeň medzi prémiovými smartfónmi a spomínanou strednou triedou, ktorá je u nás najpopulárnejšia. Ide tak možno o jeden z najdôležitejších modelov, ktoré čínsky výrobca do Európy za posledné roky priniesol. Preto si na ňom dal patrične záležať. Ako veľmi? To sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

94 %
Honor 70 je skutočne podareným kúskom. Vo svojej cenovej hladine nemá väčších nedostatkov a ponúka výborný pomer ceny a výkonu.

Výhody

  • príjemné rozmery a dobré vyváženie
  • skvelý displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou
  • výkonný hardvér
  • spoľahlivá čítačka odtlačkov prstov
  • schopný fotoaparát s množstvom možností

Nevýhody

  • absencia IP certifikácie
  • chýbajúce bezdrôtové nabíjanie
Obsah pokračuje pod reklamou

Keď som Honor 70 rozbalil, prvé čo na mňa urobilo dojem bol celkový pocit z neho. Svojimi rozmermi mi krásne padol do ruky a páčila sa mi aj hmotnosť či celkové vyváženie. Možno to pramení z faktu, že často testujeme tie najväčšie a najvýkonnejšie verzie smartfónov a prítomnosť menších modelov je tak príjemným oživením. Rozmery sú konkrétne 161.4 x 73.3 x 7.9 mm a hmotnosť je 179 g.

Na zadnej strane sa nachádza v našom prípade matné sklo vo farbe Emerald Green. Pôsobí decentne a ničím neurazí ani nenadchne. Ak by ste hľadali niečo extravaganejšie odporúčam farbu Crystal Silver, ktorá má na zadnej strane zaujímavý diamantový vzor. Všetko potom drží po kope pevný hliníkový rám. Chýba mi tu jedine IP ochrana voči vode, ktorá by už mala byť štandardom pri všetkých zariadeniach.

Na pravej strane sa nachádza tlačidlo napájania a ovládanie hlasitosti. Obe vás pri stlačení odmenia uspokojujúcim kliknutím a fungujú presne a spoľahlivo. Spodnú stranu obsadil USB-C port určený na nabíjanie, reproduktor, slot na SIM kartu a mikrofón. Na hornej strane potom nájdete už len druhý mikrofón a ľavá strana ostala prázdna.

Prednej strane dominuje 6,67´´ OLED displej s rozlíšením 2 400 x 1 080 pixelov. Na prvý pohľad potešia najmä tenké rámčeky, vďaka čomu je pomer displeja k telu na úrovni 90,7 %. Na porovnanie, Nothing Phone 1, ktorý je konkurentom Honoru 70 má tento pomer na úrovni 85,8 %.

Poteší tiež vyššia obnovovacia frekvencia na 120 Hz, ktorá smartfónu dodáva prémiovejší pocit z používania. Displej je veľmi jemný, má dôveryhodné podanie farieb a ani pri bližšom skúmaní sa mi nepodarilo spozorovať jednotlivé pixely. Samozrejmosťou je potom aj podpora HDR10+.

Jediné s čím nie som úplne stotožnený je zakrivenie displeja, nakoľko preferujem ploché vyhotovenie. To je však samozrejme vec preferencie a je mi jasné, že práve vďaka tomu môže mať smartfón taký dobrý pomer displeja k telu.

Na vrchnej strane si svoje miesto našiel 32 Mpx predný fotoaparát. V spodnej strane nájdete optickú čítačku odtlačkov prstov, ktorá fungovala naozaj skvele. Nepatrí síce medzi najrýchlejšie no vždy mi prečítala prst na prvýkrát čo nanešťastie nie je vždy štandardom. Dostupné je aj odomykanie tvárou, no nakoľko čítačka bola rýchlejšia a spoľahlivejšia používal som výhradne ju.

Spomínaný reproduktor hrá pomerne dobre a pozeranie filmov a seriálov mi spríjemňoval pomerne často. Na vychutnávanie hudby cez Tidal Masters, by som však odporúčal siahnuť po kvalitnom páre slúchadiel. Ide o tenký smartfón takže zázraky očakávať netreba. Očakával by som tiež, že tu budú prítomné stereo reproduktory no asi je lepšie mať jeden dobrý reproduktor ako dva zlé.

Ako už býva v posledných rokoch zvykom, najväčší dôraz sa kladie na fotoaparát a pri Honore to platí dvojnásobne. Model Honor Magic4 Ultimate sa už niekoľko mesiacov po sebe drží na prvom mieste v rebríčku DXOMARK ako smartfón s najlepším fotoaparátom.

Honor 70 má na zadnej strane dva moduly fotoaparátu, ktoré sú za mňa naozaj pekne dizajnovo zapracované. Nejde samozrejme o nič revolučné, no určite vyzerajú dva menšie prvky lepšie ako jeden veľký.

V hornom „krúžku“ sa nachádza 54 Mpx hlavný snímač a 2 Mpx senzor hĺbky. V dolnom sídli 50 Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát so 122° záberom a dvojitý blesk. Pod ním nájdete ešte vygravýrovaný nápis AI MATRIX CAMERA a rozlíšenie a veľkosť senzora hlavného fotoaparátu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nakoľko ide o model vyššej strednej triedy mal som celkom vysoké očakávania. Konkurenčný Pixel 6A totiž patrí vďaka pokročilej AI medzi aktuálne najlepšie fotomobily a Honor ma už v minulosti presvedčil o tom, že jeho smartfóny naozaj vedia výborne fotiť.

Fotografie z hlavného snímača sú naozaj veľmi dobré. Ponúkajú množstvo detailov a tiež veľmi dobré farebné podanie. Fotografie z utraširokouhlého fotoaparátu vďaka vysokému rozlíšeniu snímača veľmi netrpia stratou kvality, no deformácií krajných objektov sa nevyhnete.

Na to aby ste mali porovnateľné zábery s hlavným snímačom tiež budete potrebovať oveľa lepšie svetelné podmienky. Ak ale patríte medzi tých, ktorí chcú mať čo najlepšie fotografie čo najrýchlejšie, budete určite spokojní. Navyše je k dispozícii aj inteligentné prepínanie režimov, ktoré funguje veľmi dobre a pohotovo.

Spracovanie fotiek je vďaka výkonnému čipu takmer okamžité. Poteší tiež prehľadná foto aplikácia a bohatá ponuka režimov. Jedným z nich je aj tzv. Solo Cut Mode, ktorý vám umožní zamknúť sledovanie objektu na videu. Smartfón vám tak vytvorí pri nahrávaní vytvorí dva zábery, jeden celého prostredia a jeden kde bude orezaný sledovaný objekt.

Pri našom testovaní však AI nevedela objekt úplne rozpoznať a po tom ako sa so záberu na chvíľu stratil, nebola schopná ho opäť zamerať. Navyše samotné video bolo sledovaného objektu bolo v pomerne nízkej kvalite. Ide ale o zaujímavú funkciu, ktorá poukazuje na silu AI. Bude však potrebovať ešte nejaký ten čas.

Vo vnútri novinky sa nachádza procesor Snapdragon 778G+ s podporou 5G, grafický akcelerátor Adreno 642L a v našom prípade 8 GB pamäte RAM, ktorá však v najvyššej verzii môže byť až 12 GB. Toto spojenie mi zaručilo bez problémový chod smartfónu počas celej doby testovania. Snapdragon 778G+ je veľmi schopný čip, ktorý si ľahko poradí aj s náročnejšími úlohami a zároveň má dobrú energetickú efektivitu.

Nemal som problém ani s prehrievaním, čo len svedčí o kvalite osadeného procesoru. Smartfón beží na operačnom systéme Android vo verzii 12 s nadstavbou Magic UI 6.1. Tá ponúka pekné animácie a spolu s dobrou hardvérovou výbavou aj plynulý chod prostredia. Páčil sa mi najmä Always-on displej, ktorý je dostupný v niekoľkých vkusných grafických prevedeniach a ponúka presne tie informácie, ktoré potrebujem.

Príjemne ma prekvapila aj batéria. Má kapacitu 4 800 mAh, čo je väčšia kapacita ako ponúka konkurencia v podobe Pixel 6A či Nothing Phone 1. Odzrkadľuje sa to aj na samotnej výdrži nakoľko smartfón mi bez väčších ťažkostí vydržal celý jeden deň náročného používania. Ak by ste sa trošku obmedzovali, dokázali by ste dosiahnuť výdrž aj jeden a pol dňa čo je naozaj úctyhodné.

Smartfón tiež podporuje 66 W rýchle nabíjanie a 5 W reverzné nabíjanie. Zamrzí však neprítomnosť bezdrôtového nabíjania, ktoré používam na dennej báze a vyššie spomínaná konkurencia ním disponuje. Vďaka rýchlemu drôtovému nabíjaniu a veľmi dobrej výdrži som však tento „rest“ ochotný akceptovať.

Zhrnuté a podčiarknuté, Honor 70 je skutočne podareným kúskom. Vo svojej cenovej hladine nemá väčších nedostatkov a ponúka výborný pomer ceny a výkonu. Či sa mu podarí zlomiť začarovaný kruh a dostať Honor do povedomia zákazníkov, ktorí hľadajú prémiovejšie smartfóny je nateraz otázne. Za nás ho však môžeme s čistým svedomím odporučiť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.