Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Honor 7 – veľa muziky za slušné peniaze

Honor 7 – veľa muziky za slušné peniaze
Dominik Fúsek
Honor 7 – veľa muziky za slušné peniaze
91 %
Výrobca Huawei sa vždy spájal s výborným pomerom cena/výkon, formálne odčlenená značka Honor ešte viac. Udrží česť svojho mena aj nový Honor 7 s 20 Mpx fotoaparátom?

Výhody

  • perfektná nadstavba výrobcu
  • multifunkčné tlačidlo smart
  • čítačka odtlačkov prstov

Nevýhody

  • slabší fotoaparát
  • procesor mohol byť výkonnejší
  • priemerný reproduktor

V bielej pôsobí Honor 7 hodnotne, samozrejme, svoje robí kov. Na tele prístroja sa nachádza množstvo neštandardných prvkov, alebo aspoň neštandardne riešených prvkov.

Príkladom za všetky je smart tlačidlo v ľavom boku. Čím je smart? Robí presne to, čo chcete. Nie, nečíta myšlienky, ale môžete mu nastaviť spustenie akejkoľvek aplikácie, alebo vykonanie systémovej funkcie, napr. zapnutie LED svetla či zachytenie screenshotu. Nastaviť si môžete dokonca až tri funkcie – na stlačenie, dvojité stlačenie a podržanie tlačidla.

Nadštandardne je vyriešená aj čítačka odtlačkov prstov, ktorá popri bezpečnosti plní aj funkciu čítačky množstva gest. Nad ňou sa nachádza až 20 Mpx fotoaparát podporený LED bleskom a AF s fázovou detekciou. Za slabšieho svetla v porovnaní so Samsungom Galaxy K Zoom výraznejšie stráca kvôli nižšej svetelnosti a pravdepodobne iba elektronickej stabilizácii.

Vo videu zas nepochopiteľne chýba automatické preostrovanie. Napriek týmto chybám však Honor 7 fotí nadpriemerne a väčšinu zákazníkov plne uspokojí. Profíkov zas potešia profesionálne režimy.

Priemerná 3 100 mAh batéria vydržala vo webovom teste mierne nadpriemerných 7 hodín 3 minúty. Najväčším žrútom je skvelý 5,2“ Full HD displej. Škoda len, že človek, ktorý chce namiesto zbytočných marketingových pixlov výdrž batérie, teda HD rozlíšenie, si už vo vyššej strednej triede nemá z čoho vyberať.

Procesor postavený na ôsmich malých jadrách Cortex-A53 je tiež tak trochu marketing, ale na rozdiel od Snapdragonu 615 podáva aj dôstojný výkon (AnTuTu 51 400 b., 3DMark ISU 10 600 b.).

Test stability ukázal potenciál trochu vyššieho zahrievania, prax zatiaľ nie. Zaujímavým javom bolo pomalé prepínanie kariet Google Chrome napriek aktuálnej voľnej RAM 1 200 MB (po štarte býva aj 2 000 MB). Ak by sa to stávalo aj vám, pohrajte sa s nastavením Chrome.

V softvérovej nadstavbe EMIUI 3.1 som nenašiel nič nové, čo by stálo za reč, výrobca skôr ladí detaily k dokonalosti. Jeho nadstavba patrí medzi moje najobľúbenejšie, pretože násobí možnosti OS Android a dáva používateľovi veľkú slobodu v nastaveniach.

Honor 7 teda nie je najvýhodnejší stroj všetkých čias a ani 20 Mpx fotoaparát zrejme preň nebude marketingovou superzbraňou. Je to však perfektne prepracovaný stroj na každý deň s geniálnymi bonusmi, ako je smart tlačidlo a multifunkčná čítačka odtlačkov prstov.