Reklama

Honeywell evohome je jednoduché ovládanie kúrenia cez smartfón či tablet

Števo Porubský

Honeywell evohome

Honeywell predstavil druhú generáciu inteligentného ovládania vykurovania v domácnosti. Honeywell evohome druhej generácie prichádza s viacerými zónami (max 12) na ovládanie, jednoduchším a prívetivejším ovládaním a nechýba ani možnosť zapojenia smartfónu či tabletu.

Celý systém evohome sa skladá z viacerých častí, záleží od toho, koľko izieb s akým systémom kúrenia chcete ovládať. Základom je inteligentný termostat montovaný buď na stenu, alebo ako externá jednotka položená prakticky kdekoľvek ako tablet. K nemu si už podľa systému kúrenia kúpite buď ovládače na radiátory alebo na podlahové kúrenie a bezdrôtové termostaty do každej z izieb.

Na ovládanie cez smartfón však budete musieť dokúpiť Mobile Access Kit. Celý systém tak vyjde podľa veľkosti domu a systému kúrenia aj na 1 000 €, no za ušetrené peniaze by to mohlo stáť. Nám pri 5i dome vyšla suma 1650 libier, čo však nie je vôbec málo. Honeywell evohome je však pomerne inteligentným zariadením, ktoré nielen počúva vaše príkazy o tom kedy, kde a akú teplotu chcete mať, ale po určitom čase by si mal tieto vaše „návyky“ pamätať a sám byť pripravený na rýchlejšie vyhriatie danej miestnosti s čo najnižším využitým kúrenia. Inteligentné zariadenia Honeywell evohome by sa mali na trhu dostať v tomto čase. Kedy sa objavia na Slovensku zatiaľ nie je známe.

Honeywell evohome

Foto: Honeywell

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.