Reklama

Honda ZR-V e:HEV Sport - elektromobil na benzín s dobrým posedom

Števo Porubský

Honda ZR-V e:HEV je pre mnohých nafúknutý Civic. V mnohom, hlavne vo výbave sport, sú si oba modely podobné, no v mnohom sa aj odlišujú. Pozrime sa na novinku v portfóliu značky bez priameho porovnávania.

Dizajnovo sa novinka podarila. Japonský výrobca SUV robiť vie a tak celkom nový model mu problém nerobil. Hoci na tele nájdeme mnoho prvkov, sú usporiadané veľmi úhladne a štýlovo. 

Obsah pokračuje pod reklamou

Honda ZR-V e:HEV si našla miesto niekde medzi modelmi CR-V a HR-V, no ak sa pozrieme na rozmery (4 568 x 1 840 x 1 620 mm), veľmi pripomína staršie generácie CR-V. ZR-V ponúka pri plnom obsadení 380 litrov batožinového priestoru, čo je vraj až o 20 % viac ako má HR-V. Po sklopení zadných sedadiel sa ale viete dostať až na 1 312 litrov!

Skratka e:HEV hovorí mnohé. Najmä však to, že na pohyb vpred využíva ZR-V elektrický motor, ktorému energiu za pochodu vyrába 2-litový benzínový 4-valec! V prípade potreby sa vie ale do toho zapojiť aj samotný benzínový motor. Je to zaujímavý formát hybridu, ktorý síce musíte dotankovávať, ale jazdíte za menej. Inžinieri v Japonsku zistili, že je efektívnejšie vyrábať elektrinu ako nechať klasickým motorom poháňať vozidlo. Šikovné a celkom úsporné.

Chcete vedieť o novej Honde ZR-V viac? Pozrite si naše špeciálne TECH STORIES.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.