Reklama

Honda vyrobí elektromobil za 15 000. Bude aj u nás?

Zdroj | Honda
Richard Pliešovský
Zdroj | Honda
Zdroj | Honda

Dlho očakávaná Honda N-Van má prísť na trh už v októbri tohto roku. Oficiálne správy hovoria o zaujímavej cene, ktorá má začínať na 2 439 800 jenoch, čo je po prepočte 14 472 eur.

Ide o ľahkú elektrickú dodávku, ktorá vychádza zo spaľovacieho modelu N-VAN z roku 2022. Minulý rok sme mohli na Japan Mobility Show vidieť prototyp, ktorý prezradil, čo môžeme očakávať.

V prvom rade si treba uvedomiť, že ide o naozaj malý van. Má však nízku podlahu s vysokým stropom, takže by sa malo do neho niečo zmestiť, zvlášť ak výrobca odstránil stredový stĺpik. V ponuke budú štyri verzie, ktoré uľahčia výber podľa konkrétnych požiadaviek.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dojazd dodávky je 245 km (režim WLTC), nabíjanie je približne 4,5 hodín pri výkone 6 kW a zhruba 30 minút pri rýchlom nabíjaní výkonom 50 kW. Kapacitu batérie výrobca nezverejnil.

Zdroj | Honda

Verzia e:L4 je je štandardný model. Má štyri sedadlá a je určená pre širokú škálu použitia. Je vybavená 7″ LCD displejom na zobrazenie najdôležitejších informácií. Cena štartuje na 2 699 400 jenoch (16 000 eur).

Model e: FUN vychádza z modelu e: L4, ako naznačuje názov, prinesie využitie aj pre voľnočasové aktivity. Tento model má v štandarde ďalšie funkcie, ako podporu rýchleho nabíjania, viaceré farebné verzie, či LED svetlomety. Cena začína na 2 919 400 jenoch (17 317 eur).

Zdroj | Honda

Honda e:G je určená na komerčné využívanie. Má len jedno sedadlo, je teda ideálna na prevážanie tovaru či iné, podobné obchodné využitie. V porovnaní so spaľovacím N-VAN je elektrický model dlhší o 95 mm, pričom výška podlahy bola znížená o 120 mm. Štadardná cena je spomínaných 2 439 800 jenov (14 472 eur).

Zdroj | Honda

Zostavu dopĺňa L2 N-VAN, ktorý ponúka viacero možnosti konfigurácie. Po odstránení sedadiel a stredového stĺpika e:L2 uľahčuje nastupovanie a vystupovanie z vozidla pri nakladaní a vykladaní. Cena tohto modelu začína na 2 549 800 jenoch (15 100 eur).

Modely e: G a e: L2 bude možné prenajať iba prostredníctvom sekcie Honda Fleet Sales Division a Honda ON. Elektrické dodávky sa začnú predávať v Japonsku 10. októbra 2024. Ich dostupnosť a ceny na európskom trhu sú neznáme.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.