Honda SUV e – prvá elektrická Honda s vyšším podvozkom

ZDROJ | Honda

SUV sú in, hoci s pôvodnou myšlienkou SUV majú už len málo spoločného. Tento zvláštny trend SUV do mesta neobišiel ani Hondu, ktorá predstavila zatiaľ iba prototyp SUV elektromobilu s prozaickým názvom SUV e:prototype.

ZDROJ | Honda

Tak ako prototyp Hondy e, aj Honda SUV e:prototype, prichádza s viacerými zaujímavými prvkami, ktoré sa ale do bežného života žiaľ nepretavia. Najviditeľnejším je napríklad svietiace logo vpredu i vzadu. Rovnako nereálne sú aj úzke spätné zrkadlá. Jedine ak by v nich boli kamery, ako to využíva aj spomínaný model Honda e. Tá má kamery namiesto spätných zrkadiel už v základnej výbave.

O koncepte Honda ale veľa neprezradila, teda aby som bol presný, takmer nič. Z predstaveného dizajnu vieme zas to, že Hondu tiež zaujali spojené predné i zadné svetlá. Kým predné sa takmer spájajú, zadné sú komplet spojené. Navyše rovnako široké je aj tretie brzdové svetlo. Samozrejmosťou sú skryté kľučky dverí či hladké línie.

ZDROJ | Honda

Nabíjací port bude po vzore Hondy e v prednej časti pod znakom Hondy. Zároveň bude Honda SUV e vybavená najnovším systémom Honda CONNECT tretej generácie. Ten sa ale skôr objaví už v ohlásených modeloch na tento rok.

Elektrické SUV od Hondy by sme mali vidieť na cestách takto o rok, na jar 2022. Keďže Honda SUV e:prototype bola predstavená na autosalóne v Číne, je jasné, kde bude štartovať jej predaj.

Mimochodom, Honda sa verejne zaviazala, že v najbližších 5 rokoch predstaví 10 nových elektrických automobilov. Nejde pritom o elektrifikované, ale elektrické vozidlá.

ZdrojHonda

Komentáre k článku