Reklama

Hogwarts Legacy - RPG zo sveta Harryho Pottera sa predstavilo v plnej kráse

Zdroj | Alza
Michal Spiegel
Zdroj | Alza
Zdroj | Alza

Milovníci sveta Harryho Pottera sa tento rok dočkajú konečne poriadnej RPG hry zasadenej do čarovného sveta mágie.

Hra vás zavedie na čarodejnícku školu Rokfort koncom 19. storočia, kde budete mať možnosť si vytvoriť vlastnú postavu, učiť sa kúzla a objavovať svet.

Hogwars Legacy sa po niekoľkých odkladoch konečne dočkala plnohodnotnej prezentácie, ktorá nám ukázala hrateľnosť, grafické spracovanie a možnosti, ktoré táto očakávaná hra ponúkne.

V hre si po vzore RPG titulov vytvoríte vlastnú postavu, ktorá bude študovať na Rokfortskej strednej škole čarodejníckej. Triediaci klobúk vás zaradí do jednej zo štyroch fakúlt a môžete začať svoje dobrodružstvo.

Napriek tomu, že sa hra odohráva 100 rokov pred narodením Harryho Pottera, Rokfort ponúkne staré známe lokality ako napríklad kúpeľňa prefektov či chrabromilská klubovňa. Taktiež tu stretnete ducha takmer bezhlavého Nicka.

Okrem učenia sa na hodinách, budete plniť rôzne questy a tiež sa budete môcť pohybovať mimo areálu školy. Príkladom je dedina Rokvil, kde môžete zavítať. Nebude chýbať presúvanie sa na metle.

Príbeh sa bude točiť okolo vzbury škriatkov, ktoré sa opisovali aj v knižnej sérii o Harrym Potterovi. Pôjde o čisto single-playerový zážitok. Žiaden online či kooperáciu tak nečakajte.

Pozrite si

10 najočakávanejších hier pre rok 2022

Pokiaľ nedôjde k ďalším odkladom, Hogwarts Legacy sa dočkáme už túto jeseň na PC, Nintendo Switch, Xbox One, PS4, Xbox Series XS a PS5.

Herné spracovania Hrryho Pottera z minulosti ponúkli väčšinou akčnú arkádu, kde ste sa síce mohli pohybovať voľne po hrade, no nešlo o RPG. Hogwarts Legacy bude iné a veríme, že sa mu podarí naplniť očakávania fanúšikov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.