Reklama

Hodinky LG G Watch dostali 4-jadrový Snapdragon 400 a silnú batériu

Dominik Fúsek

Na stredajšej konferencii Google I/0 2014 sme sa okrem množstva softvérových noviniek dočkali aj pár kúskov hardvéru, ktoré nový Android využívajú ako prvé. Ako to už býva zvykom, kde je Samsung, tam je aj LG – svoje smart hodinky predstavil aj tento výrobca.

LG G Watch

Kórejské hodinky sú si v niečom podobné, v niečom sa odlišujú. LG G Watch stavajú takisto na štvorcovom displeji, dokonca podobnej uhlopriečky (1,65“), ale s nižším rozlíšením (280 x 280 px) a s technológiou IPS. Softvér tvorí samozrejme Android Wear s rozhraním stavajúcim na kartách. Kompatibilné smartfóny musia mať OS Android 4.3 alebo novší. Zhoda pravdepodobne panuje aj v oblasti výkonu, o ktorý sa stará zdanlivo nevyrovnané duo 512 MB RAM s pomerne výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon 400 (4 1,2 GHz jadrá Cortex-A7), známym z viacero aktuálnych smartfónov strednej triedy. Pokiaľ bude menšia operačná pamäť Androidu Wear stačiť (a veru by mala), budú hodinky poriadne rýchle.

LG G Watch

Pamäť 4 GB, Bluetooth 4.0, gyroskop či odolnosť IP67 sú rovnaké ako u konkurencie, LG však do 63 gramových hodiniek natlačilo až o tretinu väčšiu batériu (400 mAh), ktorá vydrží vraj až 36 hodín v režime neustále zapnutého displeja, inak samozrejme dlhšie. Navyše ju môžete dobíjať bezdrôtovo vďaka plastovému zadnému krytu, inak hodinky pozostávajú z nehrdzavejúcej ocele. Fotoaparát v hodinkách LG neuznáva. LG G Watch si zahraniční zákazníci už môžu predobjednať v Google Play Store za 229 $ (čo je o 15 % viac ako Samsung Gear Live), dostupnosť u nás zatiaľ nepoznáme.

Zdroj a foto: Engadget, LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.