Reklama

Hodinky budú dokonalý doplnok k mobilu alebo tabletu

Števo Porubský

Známy výrobca náramkových hodiniek Fossil predstavil dvojicu nových modelov série Meta Watch, ktoré by mali byť ešte dokonalejším partnerom pre váš mobil či tablet. Vďaka lepšiemu Bluetooth modulu a novému SDK pre vývojárov sa môžu stať neoddeliteľným spoločníkom akéhokoľvek smartfónu.

Fossil Meta Watch

Obe novinky v sebe integrujú Bluetooth modul CC2560 od Texas Instruments, ktorá hodinkám dovoľuje nielen základnú komunikáciu medzi nimi a mobilom, ale ponúknu i push notifikácie, čítanie e-mailov, správ, vrátane tých na Facebooku či Twitteri atď. To isté ponúka i známy Live View od Sony Ericssonu (Sony Ericsson LiveView: ovládanie pre Android smartfóny), no v tomto prípade výrobca nevychytal ešte množstvo múch. Uvidíme, či Fossil čerpal z poučení konkurencie a Meta Watch budú na tom lepšie. Fossil uvádza aj základnú vodotesnosť 3 ATM, zabudovaný pohybový snímač, svetelný senzor a kožený náramok, minerálne sklo i vibračnú odozvu. Či to platí pre oba modely je otázne. Isté je, že vďaka Meta Watch SDK/API budú môcť vývojári aplikácií prispôsobovať hodinky pre rôzne platformy a aplikácie v telefóne. Prvou ohlásenou je podpora OS Android.

Fossil Meta Watch

Novinky Fossil Meta Watch sa od seba odlišujú, a to poriadne. Prvý model ponúka veľký displej s rozlíšením 96 x 96 bodov, na ktorom je možné zobraziť viacero údajov naraz, zatiaľ čo druhý model je určený pre konzervatívnejších, ktorým ponúkne dva malé OLED displeje s rozlíšením 16 x 80 bodov priamo pod ručičkami hodín. Okrem toho výrobca udáva, že na jedno nabitie by mali Meta Watch hodinky vydržať až 7 dní prevádzky. Aj keď to zreálnime o polovicu, 3-4 dni je stále výborná hodnota. Cena týchto vychytávok by mala byť okolo 150 €. V predaji sa na svetových trhoch objavia v priebehu júla.

Fossil Meta Watch

Foto: Fossil, engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.