Reklama

Hodina Zeme - dnes na hodinu vypíname svetlá, viete prečo?

Zdroj | sumitsahare
Stanislav Vinc
Zdroj | sumitsahare
Zdroj | sumitsahare

Dnes večer ľudia po celom svete na hodinu zhasnú svetlá, vypnú nepotrebnú elektroniku a auto vymenia za autobus, bicykel či chôdzu. Práve na dnešný dátum totiž pripadá už 15. ročník medzinárodnej Hodiny Zeme.

Hodina Zeme je každoročná iniciatíva založená Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF) v roku 2007 v Sydney, ku ktorému sa už dnes pripája viac ako 190 krajín sveta. Symbolom Hodiny Zeme je zhasnutie svetiel, ku ktorému sa okrem domácností a firiem pripájajú aj celosvetovo známe pamiatky, ikonické stavby a významné budovy, ktoré sa na hodinu ponoria do tmy.

Hlavným účelom tejto iniciatívy je upozornenie na súčasné klimatické zmeny, čo je aj dôvod, prečo si k symbolickému zhasínaniu svetiel môže každý z nás pridať aj odopretie si výdobytkov modernej doby, od bežných spotrebičov až po využívanie individuálnych dopravných prostriedkov.

Pripojiť sa k Hodine Zeme môžete aj vy. Stačí, ak si v čase od 20.30 hod. do 21.30 hod. nášho času vypnete v domácnosti svetlá a aktívne využívanie elektroniky zameníte za trávenie času s rodinou a priateľmi, prechádzku alebo čítanie kníh, samozrejme pri malom a šetrnom svetle.

https://youtu.be/3qxjd_Ji9Ho
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.