Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hlavný konkurent Galaxy Z Flip4 je tu. Ponúka najrýchlejší ohybný displej zatiaľ

Hlavný konkurent Galaxy Z Flip4 je tu. Ponúka najrýchlejší ohybný displej zatiaľ
Zdroj | Motorola
Tomáš Šmidák
Hlavný konkurent Galaxy Z Flip4 je tu. Ponúka najrýchlejší ohybný displej zatiaľ
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Motorola v roku 2019 predstavila skladací smartfón Motorola Razr, ktorý bol inšpirovaný ikonickým rovnomenným modelom z roku 2005. Očákávania boli vysoké, no o to väčšie bolo sklamanie. Nejednalo sa o najhorší smartfón na trhu, no oproti konkurencií v podobe Galaxy Z Flip 5G a neskôr Galaxy Z Flip3 5G nemal šancu. Americký výrobca sa však nechce vzdať bez boja. Len deň po oznámení skladacích noviniek od Samsungu, prichádza s novou generáciou Motorola Razr.

Dizajnéri sa pri modely Motorola Razr 2022 zamerali na minimalizmus a kompaktnosť. Oproti predošlej generácií, ktorá to hrala na retro pocit, tak ide o výrazný krok vpred. Umiestnenie aj uhlopriečka QuickView displeja ostala zachovaná. Ten má 2,7″ a okrem zobrazenia času, by mal slúžiť ako hľadáčik pri fotení selfies alebo ako rýchly správca notifikácií.

Zdroj | Motorola
Obsah pokračuje pod reklamou

Hlavný OLED displej narástol na 6,7″ a obnovovacia frekvencia sa zvýšila na 144 Hz, čím prekonáva aj nový Galaxy Z Flip4 5G. Vďaka ohybnému displeju je možné využiť špeciálne funkcie ako napríklad FlexView. Pokiaľ zariadenie čiastočne zložíte, môžete naraz používať dve aplikácie na rozdelenej obrazovke. Na vrchnej strane si tak viete pustiť video a na spodnej odpovedať vašim priateľom na sociálnych sieťach.

Zdroj | Motorola

Novinky sa diali aj na zadnej strane. Rozlíšenie fotoaparátu sa zvýšilo z pôvodných 48 Mpx na rovných 50 Mpx a dostal aj optickú stabilizáciu obrazu. K hlavnému snímaču pribudol ešte aj 13 Mpx senzor ostrenia. Polepšil si aj predný fotoaparát, ktorý má teraz rozlíšenie 32 Mpx. Aj napriek väčšiemu snímaču sa výrobcovi podarilo zmenšiť horný a dolný rámček a zväčšiť tak celkovú plochu displeja.

Zdroj | Motorola

Jedna z vecí, ktorá bola pôvodnej generácií vyčítaná, bola slabšia hardvérová výbava. Aktuálna generácia preto dostala najnovší procesor Snapdragon 8+ Gen 1 a možnosť až 12GB RAM. Zariadenie bude napájať batéria s kapacitou 3 500 mAh.

Cenu ani dostupnosť zatiaľ nepoznáme. Vieme len to, že smartfón sa zatiaľ nebude predávať nikde inde ako v Číne.