Reklama

Hľadáte nový e-bike? Na týchto modeloch práve teraz môžete ušetriť stovky eur!

Zdroj | Luca Beani
Stanislav Vinc
Zdroj | Luca Beani
Zdroj | Luca Beani

Hoci na Slovensko aktuálne zavítalo mierne ochladenie, cyklistická sezóna sa nezadržateľne blíži a tipujeme, že je už iba otázkou niekoľkých dní, kedy budú cyklotrasy, cesty a lesy opäť plné malých i veľkých a začínajúcich i skúsených cyklistov.

Všetky kategórie cyklistov si už aj napriek prvotnému odporu po rokoch obľúbili elektrické bicykle. Hoci sú ťažšie a drahšie ako bežné, pomocnou hnacou silou dokážu človeka dostať na miesta, na ktoré by sa predtým vlastnými silami nedostal alebo ho naopak dopraviť do práce bez toho, aby sa pri tom vôbec zapotil.

Ak ste začínajúci cyklista, pravdepodobne do svojho prvého e-biku nebudete chcieť investovať niekoľko tisíc eur. Hoci tie profesionálne modely môžu stáť aj viac ako nové auto, na trhu už dnes naopak našťastie nájdete aj elektrické bicykle, ktoré sa cenovo dajú porovnať s lepšími bežnými. Na mysli máme konkrétne cenovú hladinu od zopár stoviek po maximálne 2-tisíc eur.

Obsah pokračuje pod reklamou

Práve v tejto cenovej kategórii aktuálne pred sezónou môžete zohnať niekoľko modelov, na ktorých možno ušetriť aj 450 eur. Väčšinou pritom ide o tzv. trekingové bicykle, ktoré v sebe spájajú to najlepšie z cestných a krosových bicyklov. Vhodné sú na dlhšie trasy po asfalte, no komfortne s nimi zvládnete absolvovať aj ľahší terén. Preklik (odkaz) na model so zľavou nájdete vždy pri jeho cene.

1.

CANULL SPARK 1 26″

1̶ ̶2̶4̶9̶ ̶€̶ 799 € (-36 %) Kúpiť so zľavou

Začíname pri tom najlacnejšom modeli z nášho výberu, ktorý je určený práve na zjednodušenie dlhších a náročnejších trás tým, ktorí bojujú s kondičkou a chystajú sa skôr na rekreačné trasy. CANULL SPARK 1 26″ ponúka nosnosť 120 kilogramu, no vďaka hliníkovému rámu sám veľa neváži – iba 28,9 kilogramu. Vhodný je pre mužov i ženy od 165 do 186 centimetrov.

Bicykel je vybavený 7-rýchlostnou prehadzovačkou, elektromotorom s výkonom 250 W a batériou s kapacitou 10,4 Ah, ktorá vystačí na prejdenie zhruba 100 kilometrov, samozrejme pri využití najnižšieho stupňa pomoci.

2.

Ratikon eTK 8.2

1̶ ̶7̶7̶9̶ ̶€̶ 1 168 € (-34 %) Kúpiť so zľavou

Elektrický bicykel Ratikon eTK 8.2 ponúka takmer totožné parametre ako vyššie spomínaný CANULL, no do nášho výberu sme ho aj napriek vyššej cene zaradili z dôvodu, že si ho v zľave aktuálne môžete kúpiť v rôznych veľkostiach. Cez tlačidlo vyššie sa napr. môžete prekliknúť k veľkosti M, ktorá je určená pre mužov i ženy s výškou od 160 do 170 centimetrov.

Menšiu veľkosť rámu a kolies výrobca kombinuje so zošikmeným rámom, vďaka ktorému sa vám naň bude výrazne ľahšie nasadať. Praktické sú aj blatíky, odpružená predná vidlica či zadný nosič, vďaka ktorému môže byť tento model ideálny aj na cesty do práce a na nákupy.

3.

Sava DECK 9.0

2̶ ̶6̶8̶9̶ ̶€̶ 1 880 € (-30 %) Kúpiť so zľavou

Model, ktorý by mal vydržať viac. Elektrický bicykel Sava DECK 9.0 sa môže pochváliť až 20 Ah/720 Wh batériou, ktorá mu má papierovo vystačiť prejdenie až 200 kilometrov. Na výdrž však v tomto prípade narážame aj z iného dôvodu a to rozšírenej záruky, ktorú naň dostanete. Výrobca vám na rám ponúkne záruku 15 rokov a na elektromotor 5 rokov, čo je pomerne oproti bežnej zákonnej záruke slušný rozdiel.

Model je vybavený 27,5″ kolesami, ktoré si majú poradiť aj s menej priaznivým a klzkejším terénom, odpruženou uzamykateľnou vidlicou so zdvihom 100 mm a 10-rýchlostnou prehadzovačkou Shimano Deore. V nami odkazovanej veľkosti L je vhodný pre jazdcov s výškou od 170 do 185 centimetrov, no v zľave nájdete aj veľkosť M a dokonca aj S.

4.

CRUSSIS e-Largo

1̶ ̶7̶1̶9̶ ̶€̶ 1 389 € (-19 %) Crussis

Ak vás láka náročnejší terén, siahnuť môžete po minuloročnom modeli Crussis e-Largo, ktorý popri bežných cestách bez problémov zvládne aj jazdu v teréne. Postarajú sa o to 29″ kolesá v spojení s odpruženou vidlicou Suntour so zdvihom 100 mm. Bicykel disponuje elektromotorom s výkonom 250 W a krútiacim momentom 80 Nm, pričom na jedno nabitie dokáže prejsť maximálne 115 kilometrov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ovládanie elektromotora máte k dispozícii na riadidlách prostredníctvom LCD displeja spolu s 8-stupňovou prehadzovačkou značky Shimano. Tento model pôvodne dorazil na trh s cenou 1 719 €, no aktuálne si ho môžete zakúpiť už od 1 389 €, teda so zľavou 19 %.

5.

Levit Mauan MX 3

2̶ ̶1̶9̶9̶,̶6̶0̶ ̶€̶ 1 439 € (-35 %) Kúpiť so zľavou

Český výrobca bicyklov BP Lumen pri príležitosti 30. výročia svojho fungovania na trhu pred dvomi rokmi uviedol na trh svoju vlastnú značku elektrobicyklov Levit, ktoré nadväzujú na známu značku APACHE. Dizajnovo i parametrami sa radia medzi tie najlepšie a podľa portálu Heureka sa konkrétne model Mauan MX 3 spomedzi všetkých značiek radí aj medzi tie najpredávanejšie na našich trhoch.

Český elektrický bicykel disponuje 13-17,5 Ah batériou, ktorá má vystačiť na 120, resp. až 150 kilometrov na jedno nabitie. O pohon sa postará jeden z najpoužívanejších elektromotorov Bafang M400 s výkonom 250 W.a krútiacim momentom 80 Nm. Prehadzovanie tu má pod palcom Microshift a vo výbave nechýba ani odpružená vidlica so zdvihom 100 mm a uzamykaním z korunky.

Zdroj | Levit
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.