Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hľadáte namakaný projektor s Android TV? Xiaomi má pre vás riešenie

Hľadáte namakaný projektor s Android TV? Xiaomi má pre vás riešenie
Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Hľadáte namakaný projektor s Android TV? Xiaomi má pre vás riešenie
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Veľká stredajšia konferencia značky Xiaomi nepatrila len smartfónom série 11T a tabletu Pad 5, ale ukázala aj iné nové zariadenia. Medzi nimi aj novú generáciu projektora s operačným systémom Android TV.

Pozrite si

Xiaomi 11T Pro naživo – 120 W nabíjanie HyperCharge na čele špičkovej výbavy

Obraz veľký až 120 palcov

Xiaomi Mi Smart Projector 2 je nová generácia smart projektora, ktorý sa hodí do každej obývačky. Jeho obraz má Full HD rozlíšenie (1 920 x 1 080 pixelov) a dokáže vytvoriť obraz s uhlopriečkou od 60 do 120 palcov.

Zdroj | Xiaomi

Vďaka automatickej korekcii lichobežníkového skreslenia bude obraz vždy v rovine, aj keď bude projektor na nerovnom povrchu. Taktiež nechýba ani automatické zaostrovanie. Maximálny svetelný tok je na úrovni 500 ANSI lúmenov.

V hlavnej úlohe Android TV

Projektor funguje na operačnom systéme Android TV. Ten je známy širokou ponukou aplikácií, medzi ktorými nechýba napríklad streamovacia služba Netflix a ďalšie.

Nezabudlo sa ani na podporu Asistenta Google. Ovládač podporuje hlasové príkazy a dokonca ním môžete ovládať všetky smart zariadenia v domácnosti podporujúce tohto hlasového asistenta.

Operačnému systému sekunduje 2 GB RAM a 16-gigabajtový úložný priestor. Hmotnosť je príjemných 1,3 kilogramu. Na tele projektora sa nachádza dvojica 5-wattových reproduktorov s podporou technológie Dolby Audio.

Zdroj | Xiaomi

Prítomný je aj ventilátor určený na chladenie. Jeho hlučnosť pritom nepresiahne 28 dB. Na tele zariadenia sa nachádza klasický USB-A port a HDMI konektor. Je prítomné Wi-Fi aj Bluetooth 5.0.

Cena pre európsky trh bola stanovená na 599 eur. Bude dostupný na oficiálnej stránke Xiaomi. Očakávame jeho predaj aj u lokálnych predajcov.

Zdroj