Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Spotify má jediné tlačidlo v hornej časti zoznamov skladieb a albumov. Spája dve užitočné funkcie – Play a Shuffle. Nová funkcia, určená len pre predplatiteľov, uľahčí výber režimu, ktorý poslucháč uprednostňuje. Novinka bude zavedená na zariadeniach s iOS a Android pre používateľov Spotify Premium v priebehu najbližších týždňov.

Zobraziť celú správu

Počet prémiových predplatiteľov Spotify sa v druhom kvartáli tohto roku zvýšil na 188 miliónov, zatiaľ čo počet aktívnych používateľov za mesiac (MAU) je aktuálne 433 miliónov. Ide o je medziročný nárast o 14 %, resp. 19 % MAU.

Zobraziť celú správu

Spotify prinieslo novú funkciu určenú tým, ktorí obľubujú živé vystúpenia. Funkcia známa ako Concert Hub bola premenovaná na Live Events Feed a dostala niekoľko vylepšení. Nový informačný kanál sa dá ľahko vyhľadať a bude podporované rôznymi partnermi pre predaj vstupeniek, ktoré robia novú funkciu ešte praktickejšou. (spotify)

Zobraziť celú správu

CEO Spotify Daniel Ek, kúpil akcie svojej spoločnosti v hodnote 50 mil. dolárov. Oznámenie prišlo v čase, keď sa objavili informácie, že spoločnosti ako Netflix a Spotify strácajú svojich užívateľov. (variety)

Zobraziť celú správu

Spotify k 23. máju ukončuje službu Family Mix. Nahradiť ju má Blend. Umožní spojiť sa s rodinou a priateľmi a zdieľať obľúbené playlisty, ktoré odzrkadľujú váš hudobný vkus.

Zobraziť celú správu

Spotify tvrdí, že vstupuje do metaverza tým, že sa stala prvou službou streamovania hudby, ktorá vstúpila do Robloxu. Spotify Island, ktorý má okolo 7 800 aktívnych používateľov, je tropická digitálna krajina, kde sa podľa Spotify môžu používatelia stretávať so svojimi obľúbenými umelcami. Tento ostrov je zjavne iba stredobodom oveľa väčšieho súostrovia tematických zážitkov, ktoré sa Spotify chystá vydať počas celého roka. (Gizmodo)

Zobraziť celú správu

Spotify aktuálne testuje funkciu, vďaka ktorej si môžete hľadať vašu obľúbenú hudbu podobne ako napr. na Tik Tok-u. Po zobrazení Canvy, sa spustí krátka časť piesne, vy potom môžete buď pokračovať v počúvaní alebo skladbu preskočiť. Funkcia je stále v Beta verzií. (engadget)

Zobraziť celú správu

Spotify, Netflix a ďalšie podobné služby budú teraz môcť do svojich aplikácií pre iOS pridať odkaz, ktorý používateľov presmeruje na ich vlastné webstránky – za poplatok. Apple teraz umožňuje vývojárom aplikácií určených na čítanie odkazovať na webovú stránku, ktorú spravujú. Táto zmena síce ponúka spôsob, ako sa vyhnúť zníženiu o 15 až 30 % poplatku pre Apple, spoločnosť však bude stále vyberať provízie za nákupy v rámci samotnej aplikácie. (engadget)

Zobraziť celú správu