Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mark Zuckerberg povedal svojim zamestnancov, že v „zápase o metaverzum“ bude ich najväčším konkurentom spoločnosť Apple. „Zápas“ by mal byť okrem oblasti hardvéru aj na poli softvéru. Zuckerberg doslova hovorí o „hlbokej, filozofickej súťaži, ohľadom budúcnosti internetu.“ (appleinsider)

Zobraziť celú správu
#e-mobilita

Cuberg má Li-metal batériu, ktorá zlikviduje „chemtrails“

  • 5 min.
  • 22.7.2022

Meta končí pilotný projekt pre Novi, digitálnu peňaženku spoločnosti a posledný zostávajúci kus jej problematického kryptomenového projektu. Spoločnosť hovorí, že peňaženka sa vypne 1. septembra 2022, a žiada používateľov, aby z nej vybrali svoje prostriedky. Vtedy stratia prístup k svojim účtom a od 21. júla už nebudú môcť pridávať peniaze. (theverge)

Zobraziť celú správu

Meta počas pandémie oznámila, že zo zárobkov, ktoré získali vďaka ich platformám, si nebude brať žiadny podiel. CEO spoločnosti Mark Zuckerberg na svojom Facebookovom profile uverejnil status, v ktorom svoj výrok aktualizuje. Táto výnimka, bude po novom platiť do roku 2024. (9to5mac)

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Meta spúšťa internetový obchod, kde si používatelia Facebooku, Instagramu a Messengera môžu kúpiť digitálne oblečenie pre svojho avatara. Prvé značky v obchode sú Prada, Balenciaga a Thom Browne a oblečenie zahŕňa motokrosové oblečenie, mikinu s logom a obleky. Mark Zuckerberg v príspevku na Facebooku uviedol, že čoskoro pribudnú ďalšie značky. (theverge)

Zobraziť celú správu
#Novinky

Smart hodinky od Meta mali potenciál byť skvelé. Žiaľ, už ho nikdy nenaplnia

  • 3 min.
  • 9.6.2022

Posledné dva roky pracovala divízia Meta Reality Labs na smartwatch s dvomi kamerami, ktoré by sa dizajnovo podobali na Apple Watch a mali slúžiť ako doplnok k AR/VR. Práca na nich však bola tento týždeň ukončená. Oficiálny dôvod nie je známy. (9to5google)

Zdroj | 9to5Google
Zobraziť celú správu

Vedúci pracovník spoločnosti Meta zamestnancom povedal, že majú zakázané hovoriť o potratoch na Workplace, internej verzii Facebooku. Politika zakazuje zamestnancom diskutovať o názoroch o tom, že interrupcia je správna alebo nesprávna alebo o dostupnosti a právach na interrupciu. Väčšina veľkých spoločností zatiaľ jasne nevyjadrila svoj postoj k zákazu potratov, hoci viaceré naznačili svoj nesúhlas. (theverge)

Zobraziť celú správu

Meta Quest 2, čoskoro prekročí 10 miliónov predaných kusov. Viac ako 70 % tvoria predaje v USA a približne 20 % tvorí Európa. Za úspechom môže byť kombinácia dobrého hardvéru a priaznivá cena 299 dolárov. (counterpointresearch)

Zobraziť celú správu