Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Operačný systém macOS Ventura bude ťažšie spojazdniť na nepodporovaných zariadeniach. Dôvod je ten, že spoločnosť Apple postupne ukončuje podporu pre Macy s procesorom od Intelu. MacOS Ventura oficiálne nepodporuje žiadne procesory Intel staršie ako 7. generácia s označením Kaby Lake.

Zobraziť celú správu
techstory

Na túto funkciu v macOS Ventura sa oplatí počkať

  • 17.8.2022

Zatiaľ čo Apple sprístupňuje beta verzie iOS, macOS, tvOS a watchOS verejnej beta testovacej skupine, beta verzie HomePod sú aktuálne obmedzené na vybranú skupinu testerov len na pozvanie. To sa má zmeniť s najnovším kolom beta verzií, Apple totiž nechá verejných beta testerov testovať aj HomePod 16. (macrumors)

Zobraziť celú správu

S macOS Ventura prichádza nová bezpečnostná funkcia pre pripojené periférie, funguje však len s Macmi s procesormi M1/M2. Pripojené USB-C príslušenstvo bude vyžadovať výslovné povolenie používateľa, kým bude môcť komunikovať s macOS. (apple)

Zobraziť celú správu
#Novinky

Bude sa nový macOS Ventura kamarátiť s hrami?

  • 4 min.
  • 7.6.2022

Nová verzia macOS má názov Ventura. Zmeny sú len veľmi mierne. V Spotlight pribudli náhľady súborov. V maily môžete odložiť prečítanie o konkrétny čas. V Safari sa Apple opäť zameral na bezpečnosť a súkromie. iPhone budete môcť použiť ako kameru Macu. Veľký dôraz sa kládol aj na hranie hier. Žeby boli Macy konečne mašiny pre hráčov? (apple)

Zdroj | Apple

Zobraziť celú správu

Disk Google nahlásil súbory „DS_Store“ vygenerované súborovými systémami macOS ako porušenie pravidiel pre porušenie autorských práv. DS_Store je súbor s metadátami, ktorý vidia používatelia Apple, keď prenášajú svoje priečinky a archívy zo systému macOS do operačného iného systému, napríklad Windows. (reddit)

Zobraziť celú správu

Od vydania macOS Monterey 12.2 sa viacerí používatelia sťažujú na nočné vybíjanie batérií na MacBookoch. Problém zapríčiňoval Bluetooth. Teraz sa zdá, že s macOS 12.3 beta 2 Apple túto chybu úspešne opravil. (9to5mac)

Zobraziť celú správu

Spoločnosť ESET odhalila nový macOS malvér DazzleSpy, ktorý útočí na návštevníkov prodemokratického rádia D100 v Hongkongu. Útočníci zneužili zraniteľnosť prehliadača Safari, aby návštevníkom stránky nainštalovali tento škodlivý malvér, ktorý je schopný širokej škály špionážnych aktivít. (ESET)

Zobraziť celú správu

Microsoft odhalil novú zraniteľnosť macOS, ktorá môže útočníkovi umožniť obísť technológiu transparentnosti, súhlasu a kontroly operačného systému. Microsoft tvrdí, že Apple túto chybu zabezpečenia opravila minulý mesiac v rámci aktualizácií systémov macOS Big Sur a macOS Monterey a vyzýva všetkých používateľov, aby sa uistili, že používajú najnovšie verzie týchto operačných systémov. (microsoft)

Zobraziť celú správu