Reklama

Spoločnosť Advanced Micro Devices dnes na podujatí Computex 2022 na Taiwane odhalila svoju 5-nanometrovú architektúru procesora Zen 4. To znamená, že nové stolné procesory AMD Ryzen 7000 s jadrami Zen 4 prídu už túto jeseň a opäť očakávame poriadny nárast výkonu. (verturebeat)

Zobraziť celú správu

AMD na výstave Computex 2021 potvrdilo, že ešte v priebehu tohto roka prinesie svoju architektúru RDNA 2 grafických čipov do čipsetov Exynos využívaných v smartfónoch a tabletoch značky Samsung. Zatiaľ nie je jasné, v akom modeli nové grafické jadro uvidíme, nakoľko si má Samsung dať tento rok so sériou Galaxy Note pauzu a séria Galaxy S je zvyčajne predstavovaná v prvom kvartáli roka. Do úvahy pripadá iba nový model zo série skladacích smartfónov, ktoré sa ale doteraz na hry neorientovali. (pcmag)

Zobraziť celú správu

Intel na tohtoročnej virtuálnej konferencii Computex predstavil dva nové procesory triedy U. Založené sú na platforme Intel Evo a jednou z noviniek je aj grafika Iris Xe. Samotné čipsety Core i7-1195G7 a Core i5-1155G7 majú byť o 25 % výkonnejšie ako konkurencia (Ryzen procesory) a vďaka optimalizácii ktorá má prebehnúť na strane výrobcov laptopov aj dvakrát rýchlejšie v prípade strihu videa.

Zobraziť celú správu

Na Computexe sme videli zaujímavý gadget Cloudmed, ktorý za 60 sekúnd dokáže zmerať osem dôležitých údajov o ľudskom tele. Informácie sa automaticky ukladajú na cloud. Funkcia Cloud Recording zabezpečí, aby osobné záznamy ostali v bezpečí a používateľ neprišiel o dlhodobé údaje, napríklad vtedy, keď sa mu pokazí smartfón, alebo si kúpi nový model.

Zobraziť celú správu

Aj Dell ukázal na Computexte nové modely notebookov. Nás zaujal model XPS 13, ktorý prichádza ako 2-in-1 riešenie. Keď prevrátite (HDR) displej o 180 stupňov, máte z neho tablet. Poháňajú ho nové procesory i3, i5 alebo i7, podľa výrobcu je táto novinka 2,5-krát rýchlejšia ako predchádzajúci model. Viac informácií nájdete zajtra v samostatnom článku.

Zdroj | Dell
Zobraziť celú správu

Na veľtrhu Computex 2019 predstavil Zalman viac ako päťdesiat nových produktov vrátane niekoľkých zaujímavých riešení chladenia. CPU chladenie Zalman CNPS20X je postavené ako prvé na svete na patentovanom štvorrozmernom riešení s využitím vlnitého radiátora. Originálne riešenie zvyšuje chladiacu plochu o 15 % pomocou 3D stereoskopického radiátora a poskytuje špičkové chladenie. Toto riešenie využívajú aj nové chladenia CNPS16X a CNPS17X.

Zobraziť celú správu

ASUS oslávil na veľtrhu Computex 30. výročie spoločnosti a predstavil limitované edície produktov, ktoré boli vytvorené pre tejto príležitosti. Do limitovanej edície ASUS produktov patrí nová verzia smartfónu ZenFone 6 Edition 30, notebook ZenBook Edition 30 a základná doska Prime X299 Edition 30.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.