Reklama

Western Digital a SanDisk neukladajú dáta bezpečne. Mnohí majitelia diskov sa však stretli s problémom, keď disky zdanlivo vymazali údaje a stali sa nečitateľnými. Odpojenie a opätovné pripojenie ukázalo, že disk je nenaformátovaný a prázdny.

Zobraziť celú správu

Western Digital sa pripravuje na distribúciu prvých 28 TB pevných diskov (HDD) zhruba rok po ohlásení prvých 26 TB diskov. CEO Western Digital, David Goeckeler, uviedol, že 28 TB nie je koniec pre jeho pevné disky založené na ePMR a SMR. Predchádzajúce plány naznačili, že by mali byť možné aj 30 TB a 32 TB disky SMR, hoci tieto disky ešte nie sú pripravené na odber vzoriek zákazníkov. Western Digital tiež pracuje na jednotkách s podporou HAMR, spoločnosť však očakáva, že budú dostupné vo veľkých objemoch najskôr koncom roka 2025. Seagate už začiatkom tohto roka oznámil, že pripravil vzorky 32 TB HDD využívajúcich magnetický záznam s podporou tepla (HAMR). Nový druh technológie pohonu využíva lasery na zahrievanie platní disku počas zápisu, čo umožňuje uložiť na disk viac údajov bez zväčšenia jeho fyzickej veľkosti.

Zobraziť celú správu

Western Digital čoskoro uvedie lacnejšie pamäťové karty pre Xbox. Aktuálne jediná dostupná možnosť bola od spoločnosti Seagate. Rozširujúca pamäťová karta Western Digital pre Xbox s kapacitou 1 TB bola spozorovaná na webovej stránke Best Buy za cenu 179,99 dolárov.

Zobraziť celú správu

Western Digital rozšíril svoj produktový rad MyBook o nové zariadenia. Konkrétne ide o stolné úložiská MyBook 22 TB a MyBook Duo 44 TB. Podľa informácií výrobcu vygenerovala priemerná domácnosť v roku 2022 približne 20 TB dát a tento objem by sa mal postupne len navyšovať. Toto riešenie je preto vhodné pre používateľov, ktorí neveria cloudom no stále potrebujú veľké dátové úložisko.

Zdroj | WD
Zobraziť celú správu

Spoločnosť Western Digital oznámila nové partnerstvo so spoločnosťou Epic Games a Nintendo a prináša oficiálne licencovanú pamäťovú kartu Fortnite SanDisk microSDXC pre Nintendo Switch. Odporúčaná cena pre pamäťovú kartu pre Nintendo Switch je 36 eur (128 GB) a 61 eur (256 GB).

Zdroj | SanDisk
Zobraziť celú správu

Western Digital prináša na náš trh nedávno predstavená herné disky série WD_Black. Ide o interný SSD disk WD_BLACK SN850X NVMe a herný externý SSD disk WD_BLACK P40 Game Drive. Obe novinky sú navrhnuté tak, aby zvýšili hráčom zážitok z hrania. Ceny začínajú na 211 eur (1 TB bez chladiča), resp. 129 eur (0,5 TB) v prípade P40 Game Drive.

Zobraziť celú správu

Western Digital a Sony Interactive Entertainment uvádzajú prvý oficiálne licencovaný disk SSD M.2 pre herné konzoly PlayStation 5. Interný disk WD_BLACK SN850 NVMe SSD umožní hráčom rozšíriť kapacitu pomocou vysokorýchlostného úložiska pre konzoly PS5 a pridá dobrý pocit, že ich nové a obľúbené herné tituly sú uložené na disku, ktorý si poradí s tými najnáročnejšími hrami.

Zdroj | WD

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Western Digital, populárny výrobca pevných diskov, čoskoro uvedie disky s kapacitou až 50 TB. Nie je zrejmá veľkosť, pretože pri aktuálne 3,5-palcovej veľkosti nie je možné dosiahnuť kapacitu 50 TB. Už minulý týždeň spoločnosť oznámila pevný disk s kapacitou 26 TB. (toms hardware)

Zobraziť celú správu

Spoločnosť Western Digital oznámila dvojicu SSD diskov pre hráčov, pričom jeden je externý a druhý je interný. Ku prvému menovanému spoločnosť pribalila aj poriadne RGB podsvietenie, ktoré funguje len na platforme Windows. Dosahujú extrémne rýchlosti a budú vo veľkostiach od 500 GB do 4 TB. Začiatok predaja sa očakáva v júli.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.