Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
#E-mobilita

Wallbox Quasar 2 zmení elektromobil na poriadny „Powerwall“

  • 3 min.
  • 5.1.2022

Elon Musk prezradil, že nová generácia domácich batérií Powerwall nazývaná „Powerwall 2 Plus“ sa dostala tajne do výroby ešte v priebehu novembra. Nová generácia, ktorú Tesla uviedla do predaja bez akéhokoľvek oznámenia, ponúka vyššiu kapacitu v špičke spotreby. Oproti pôvodnej kontinuálnej kapacite 5 kW a maximálnej kapacite 7 kW má mať nová verzia batérie Powerwall 2 Plus zhruba dvojnásobnú kapacitu. (electrek)

Zobraziť celú správu

Tesla zvyšuje kapacity svojich domácich batérií Powerwall, v niektorých prípadoch až o 50 %. Po dlhodobom testovaní a overení ich schopností tak urobí softvérovou aktualizáciou, pričom miera zvýšenia kapacity bude v konečnom dôsledku závisieť od priemernej teploty v danom podnebí. (electrek)

Zobraziť celú správu

Honda predstavila odpoveď na Tesla Powerwall. Jej nová batéria s názvom Power Exporter 9000 je generátorom, ktorý funguje na vodík z Hondy Clarity FCV a vďaka jednej nádrži tohto vodíkového auta dokáže bežnú domácnosť napájať počas siedmych dní. Na rozdiel od Tesly je však riešenie od Hondy závislé na vodíku z Hondy Clarity FCV.

Zdroj | Honda

 

Zobraziť celú správu