Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kaspersky Lab dnes v rámci rebrandingu spoločnosti začína vystupovať pod názvom Kaspersky. Firma už viac ako dvadsať rokov prináša najlepšie bezpečnostné riešenia pre zákazníkov. Globalizácia a digitalizácia sveta spôsobila, že z antivírusového laboratória sa stal technologický líder s pokročilým a komplexným portfóliom bezpečnostných riešení a služieb, vrátane inovatívnych produktov a technológií. Rebranding, ktorým spoločnosť prešla, odráža túto transformáciu.

Zdroj | Kaspersky
Zobraziť celú správu

Anti-phishingový systém spoločnosti Kaspersky Lab zabránil v roku 2018 viac než 482 miliónom útokov. V porovnaní s rokom 2017 ide o dvojnásobný nárast, pričom viac ako 44 % útokov cielilo na banky, platobné systémy a online obchody. Útočníci najčastejšie navádzajú obeť na otvorenie škodlivej prílohy alebo na kliknutie na link, ktorý im do zariadenia stiahne malvér, alebo od nich vyláka citlivé bankové alebo prihlasovacie údaje. (TS)

Zobraziť celú správu

Bezpečnostní experti z Kaspersky Lab zistili, že hoci elektromobily prechádzajú podrobnou kontrolou bezpečnosti, samotné nabíjačky dodávané hlavným predajcom obsahujú zraniteľnosti, ktoré môžu útočníci zneužiť napríklad na preťaženie a znefunkčnenie elektrickej siete v domácnosti. Pre vykonanie útoku musí byť útočník napojený na rovnakú Wi-Fi sieť, na ktorú je pripojená aj samotná nabíjačka.

Zobraziť celú správu

Analytici spoločnosti Kaspersky Lab objavili vlnu kybernetických útokov zameraných na stredoázijské diplomatické organizácie. Trojan, nazvaný „Octopus“, sa maskoval ako verzia obľúbenej aplikácie na posielanie správ, ktorý po nainštalovaní poskytol útočníkom vzdialený prístup k počítačom obetí. Kaspersky Lab odporúča používateľom a organizáciám, aby pozorne sledovali svoje systémy a upozornili svojich zamestnancov, aby urobili to isté,“ hovorí Denis Legezo, bezpečnostný expert zo spoločnosti Kaspersky Lab.

Zdroj | Kaspersky Lab
Zobraziť celú správu

Globálny výskumno-analytický tím expertov spoločnosti Kaspersky Lab (známy pod skratkou „GReAT“) objavil hrozbu AppleJeus – novú škodlivú aktivitu neslávne známej skupiny Lazarus. Útočníci prenikli do siete burzy s kryptomenami v Ázii s využitím softvéru na obchodovanie s kryptomenami nakazeného trójskym koňom. Experti Kaspersky Lab dokázali identifikovať doteraz neznámu verziu zameranú na platformu macOS.

Zobraziť celú správu

Začiatkom tohto roka zabránili anti-phishingové technológie spoločnosti Kaspersky Lab viac než 3,7 milióna pokusom navštíviť podvodné verzie stránok sociálnych sietí. Až 60 % z nich pritom tvorili falošné stránky populárnej siete Facebook.

Zdroj | Kaspersky Lab
Zobraziť celú správu
#Novinky

Kaspersky Lab odhalil skupinu Crouching Yeti, útočila na priemyselné siete

  • 3 min.
  • 28.4.2018

Špecialisti spoločnosti Kaspersky Lab objavili nový malvér, pomenovaný Slingshot, ktorý útočí na počítače prostredníctvom smerovačov (routerov). Najprv nahrádza súbor knižnice so škodlivou verziou a potom spúšťa útok dvoma smermi na samotných počítačoch. Jeden, Canhadr, pracuje na jadrovom kóde na nízkej úrovni a dáva narušiteľovi bezplatný aj hlboký prístup k RAM i ROM. Druhý, GollumApp, sa zameriava na užívateľskú úroveň a zahŕňa kód na koordináciu úsilia, správu súborového systému a udržanie škodlivého softvéru nažive. O probléme spoločnosť informuje na svojom blogu i na Securelist.com.

Zdroj | Kaspersky Lab
Zobraziť celú správu

Výskumníci zo spoločnosti Kaspersky Lab objavili unikátny špionážny malvér Skygofree, ktorý obsahuje doteraz nie celkom bežne vyskytujúce sa funkcionality (ako odpočúvanie konverzácií, nahrávanie zvukových a obrazových záznamov na základe polohy). Zameriava sa na mobilné zariadenia s Androidom, aktívny je podľa zistení expertov už od roku 2014, pričom všetky obete pochádzajú z Talianska. Viac informácií spoločnosť uvádza na Securelist.com a svojom blogu.

Zobraziť celú správu