Reklama

Hitom Vianoc sú technologické hračky aj s novým procesorom Intel Core M

Marek Šimunek

Intel už pravidelne prináša rôzne zaujímavé prieskumy. Ten posledný sa zameral na to, aké vianočné darčeky kupujeme a z akého dôvodu. Viete napríklad, že drvivá väčšina z nás si ako ideálny vianočný darček predstavuje gadgety a iné technologické hračky? V podstate z prieskumu, ktorý bol vykonaný spoločnosťou Intel na vzorke 10-tisíc ľudí z desiatich rôznych krajín vyplýva, že technologickou hračkou ako vianočným darčekom určite nešliapnete vedľa. Veď po takomto darčeku túži až 41% mužov. Dokonca to platí aj v prípade nežnejšej časti našej populácie, aj keď dámy o niekoľko percent viac preferujú darčeky z oblasti zdravia a krásy. Tie by si pod stromčekom našlo najradšej 40% žien, ale 18% z nich by nepohrdlo ani moderným tabletom, počítačom, či gadgetom.

Intel Core M

Intel Core M

Intel Core M

Tou hlavnou novinkou, ktorú však včera spoločnosť Intel počas svojej tlačovej konferencie na náš trh uviedla, je príchod 2in1 zariadení, ktoré budú vybavené novým procesorom Intel Core M. Ten bol verejnosti síce prezentovaný už počas výstavy IFA 2014 v nemeckom Berlíne, ale k nám sa oficiálne dostáva až teraz. Vianočný trh by tak mali stihnúť minimálne štyri 2in1 zariadenia vybavené týmto procesorom. Konkrétne sa môžeme tešiť na novinky ako je Acer Aspire Switch 12, ASUS Transformer Book T300FA, Dell Latitude 13 7350, či Lenovo IdeaPad Yoga 3. Neskôr by sa k nim mali pridať aj produkty od HP a Toshiby. Podľa vyjadrení spoločnosti Intel je už teraz vo vývoji viac ako dvadsať produktov, ktoré budú vybavené novými procesormi.

Intel Core M

Intel Core M

Samotný procesor Intel Core M je priamo zameraný na najtenšie notebooky, tablety a 2in1 zariadenia. Oproti štvrtej generácii procesorov Intel Core však prináša o 50% vyšší výpočtový výkon a o 40% výkonnejšiu grafiku. Aj napriek tomu je však nový procesor Intel Core M energeticky úspornejší ako jeho predchodcovia. Vďaka tomu môžu mať nové zariadenia vybavené týmto procesorom až o 20% dlhšiu výdrž na jedno nabitie. Posledným plusom procesoru Intel Core M je jeho menšia veľkosť a podstatne nižší tepelný výkon. To v konečnom dôsledku znamená nielen to, že sa hodí pre zariadenia s pasívnym chladením, ale aj to, že výrobcovia môžu pri jeho použití dosiahnuť podstatne užšie telo s hrúbkou menšou ako 9 mm.

Intel Core M

Intel Core M

Intel Core M

Foto: Intel, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.