Reklama

Hisense Mini-LED ULED X má 10-krát lepší jas ako smartfóny

Zdroj | Hisense
Richard Pliešovský
Zdroj | Hisense
Zdroj | Hisense

Hisense, známy producent zobrazovacích zariadení a domácich spotrebičov, predstavil na veľtrhu CES 2024 viacero zaujímavých noviniek.

Výrobca rozšíril portfólio nových ULED a laser TV a tiež o dva špičkové modely radu ULED X, konkrétne Hisense 110UX a 98 UX. Ide o jedny z najlepších LED televízorov na svete.

Zdroj | Hisense
Obsah pokračuje pod reklamou

Minulý rok bol pre Hisense prelomový. Uvedením televízorov série ULED X priniesol zlepšenie obrazu v mnohých smeroch, či už ide o jas, priame ovládanie stmievania, alebo audio. Tento rok pokračuje v nastavenom trende.

Top model výrobcu je Hisense 110UX. Ako naznačuje názov, je vybavený 110″ (279 cm) Mini-LED obrazovkou, ktorá by mala uspokojiť náročných divákov. Zaujímavé je, že výrobca nespomenul rozlíšenie, ale dá sa predpokladať, že ide o 4K UHD.

110UX je vybavené viac ako 40 000 zónami podsvietenia, vďaka čom sa podarilo prakticky eliminovať „haló efekt“ a zvýšiť kontrast. Toto podsvietenie, ktoré je napájané 24V vysokovýkonnými mini-LED diódami, je zodpovedné za nevídaný maximálny jas, môže dosiahnuť neuveriteľných 10 000 nitov. Na porovnanie, špičkové televízory dokážu zobraziť jas okolo 2 000 nitov, UX Hisense doteraz víťazil s rekordnými 4 000 nitmi.

Zdroj | Hisense

Séria 110UX vďaka citeľnému vylepšeniu kontrastu a dynamického rozsahu doslova mení zaužívané štandardy. Novinka totiž pokrýva až 95 % farebného rozsahu BT.2020, zatiaľ čo najlepšie konkurenčné displeje dosahujú 80 % tejto hodnoty.

Hisense poukázal na ultranízke antireflexné fólie 110UX a vnútornú štruktúru panelov, ktoré dosahujú deklarovanú mieru odrazivosti 1,28 %, čím sa znižuje rušenie okolitým osvetlením. Nový model je vybavený širokouhlou filmovou technológiou STW2.0, je navrhnutá tak, aby minimalizovala úniky podsvietenia, svetelné kruhy a problémy s posunom farieb pre konzistentnejší zážitok zo sledovania zo všetkých uhlov.

Zobrazovací panel je vďaka použitiu špičkových materiálov odolný proti strate farebnosti. QLED-Quantum Dot technológia a výkonný čip Hi-View Engine X s umelou inteligenciou robí z televízora výkonné zariadenie s inteligentnými funkciami. Diváci ocenia najmä AI kontrast a AI hĺbku. Procesor v reálnom čase rozpoznáva obsah scény a dynamicky sa prispôsobuje tak, aby bol výsledok čo najbližšie k tomu, čo režisér a a kameraman natočil.

Žiaden prémiový televízor nezabúda ani na kvalitnú audio zložku. Hisense 110UX ponúka 4.2.2-kanálový zvuk a spolu s Dolby Atmos FlexConnect prináša priestorový zvukový zážitok, vďaka ktorému si plnohodnotne vychutnáte každý film, hru, či športový prenos.

Séria 110UX už stihla získať ocenenie CES Innovation Award. Produktové rady na rok 2024, vrátane ULED a ULED X TV budú dostupné koncom tohto roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.