Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hisense 65U8HQ je okrasa vašej obývačky so špičkovým technológiami

Hisense 65U8HQ je okrasa vašej obývačky so špičkovým technológiami
Michal Sobek
Hisense 65U8HQ je okrasa vašej obývačky so špičkovým technológiami

Hisense je v našich končinách už dobre zaužívaná značka. Najskôr ľudí zaujala skvelým pomerom ceny a výkonu a následne sa pustila aj do vlajkového segmentu televízorov. Práve doňho patrí aj nami testovaný model Hisense 65U8HQ so 65-palcovou uhlopriečkou.

Tento model sa pýši aj tým, že dostal ocenenie od nezávislej Európskej asociácie pre obraz a zvuk (EISA) a vyslúžil si to priamo v kategórii prémiových LCD televízorov ako Najlepší výrobok roka 2022 – 2023, a to je už čo povedať.

Celý televízor stojí na minimalistickej kovovej platni, ktorá sa napája na zadnú časť televízora. Vrchný plast zadnej časti je odnímateľný, a tak tam pekne schováte káble do vopred pripravených tunelov. Zabudnite na pohodené káble a užívajte si minimalistický dizajn televízora.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vďaka naozaj tenkým rámčekom sa televízor zdá byť menší, ako v skutočnosti je. Uhlopriečka 65 palcov (180 cm) sa však do našej redakčnej obývačky hodí a menšiu 55-ku by sme určite nechceli. Práve displej je jedným z popredných ťahákov tohto modelu.

Ide totiž o inovatívnu ULED obrazovku s miniatúrnymi LED diódami, vrstvou kvantových bodov, priamym podsvietením FALD Pro s nezávisle riadenými zónami stmievania po celej ploche obrazovky a jasom viac ako 1 000 nitov. Hráči určite ocenia aj 120-hertzovú obnovovaciu frekvenciu obrazovky. V čom pramení výhoda mini-LED technológie? V porovnaní s tradičnými LED TV ponúka táto vychytávka hlbšiu čiernu, dokonalejší kontrast a veľmi jemne vykreslené detaily.

Vrstva kvantových bodov s názvom Quantum Dot zaisťuje vernú reprodukciu širokej palety farieb s viac ako miliardou odtieňov. K tomu pridajte certifikácie Dolby Vision IQ a IMAX Enhanced. Výsledkom toho je presný a čistý obraz, a to po celej ploche televízora. Filmy na ňom vyzerajú skvelo, aj keď predsa technológia OLED je trochu ďalej.

K dispozícii je športový, filmový alebo profesionálny herný režim. Prečo práve športový? Možno to neviete, ale spoločnosť Hisense je oficiálnym technologickým partnerom Majstrovstiev sveta vo futbale 2022 v Katare.

Profesionálny herný režim je tu práve pre horlivých hráčov. Tí si určite budú pochvaľovať nový štandard HDMI 2.1, ALLM (automatický režim nízkej latencie) a FreeSync Premium so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou obrazovky. Vstupné oneskorenie na úrovni 8 ms ocenia hráči pri športových, pretekárskych a akčných hrách.

Televízor Hisense 65U8HQ beží na vlastnom operačnom systéme VIDAA U 6.0 SMART OS. Z používania môžem potvrdiť, že systém je maximálne plynulý, nič sa nezasekáva a televízor reaguje okamžite. Filmových nadšencov zaujme mnoho predinštalovaných služieb ako Netflix, YouTube, Apple TV, Disney+, Amazon Prime alebo EUFA.TV. Nájdete tu aj takú špecialitu akou je streamovacia služba FIFA+, ktorá je práve spojená už so spomínaným partnerstvom.

Hisense myslí aj na to, aké je prvotné nastavovanie televízora pomocou pribaleného ovládača nešikovné a zdĺhavé. Preto vám hneď pri prvom spustení ponúkne nainštalovať si mobilnú aplikáciu VIDAA. Pomocou nej všetko nastavíte a dokonca môže slúži aj ako diaľkový ovládač. Veľmi šikovné!

Po ovládači zrejme tak často siahať nebudete, ale aj tak sa pri ňom pozastavím. Na rok 2022 je na ňom až zbytočne veľa tlačidiel. Zvlášť tých, ktoré odkazujú na predinštalované streamovacie služby. Bez týchto 12 tlačidiel by bol ovládač príjemne kompaktný. Ale ako som písal vyššie, vďaka mobilnej aplikácii VIDAA naňho rýchlo zabudnete. Už po prvotnom zapnutí mi operačný systém ponúkol novú aktualizáciu, takže aj vy po vybalení hneď nabehnete na aktuálny softvér.

Pochváliť musím aj hlasové vyhľadávanie. To funguje bez problémov a asi nám najbližším podporovaným jazykom je angličtina. Hlasové vyhľadávanie môžete spustiť aj priamo zo smartfónu s aplikáciou VIDAA.

Presuňme sa ale k zvuku. Ten je jedným slovom dych berúci a vďaka nemu zostanete stále v strehu a v dianí daného filmu alebo hry. Obstaráva ho viackanálový priestorový zvukový systém 2.1.2 s prednými reproduktormi podporujúci priestorovú zvukovú Dolby Atmos. Certifikát IMAX Enhanced potvrdzuje, že tento televízor poskytne vizuálny a zvukový zážitok ako v kine.

Obsah pokračuje pod reklamou

Oceniť taktiež musím to, že reproduktory sa nachádzajú v spodnej brade televízora, pričom celý tento pás je potiahnutý príjemnou textíliou, ktorá televízoru pridáva na prémiovosti. Čerešničkou na torte je už len decentné logo výrobcu. Vzadu nad plastovou krytkou sa nachádza aj poctivý subwoofer. Aj preto nás zvuk milo prekvapil.

A čo cena? Ako sme už povedali v úvode, ide o prémiový smart televízor s technológiou mini-LED. Ak by ste sa rozhodli, že vám stačí aj 55-palcová uhlopriečka, tak počítajte so sumou 1 219 eur. Pokiaľ si zvolíte, rovnako ako my v redakcii, väčší 65-palcový variant, pripravte si 1 599 eur. Vzhľadom na ponúkanú výbavu svoju investíciu rozhodne neoľutujete.