Reklama

HipBox: Hudba z vrecka

Drahomír Piok

Tento malý a ľahko prenosný reproduktor HipBox vás môže sprevádzať hudbou kam len budete chcieť. Pre spoločnosť Pure Acoustics je to prvá lastovička a iste sa medzi konkurenciou, ako Aliph Jawbone, úplne nestratí a miesto u svojich majiteľov si nájde.

HipBox

Tieto elegantne tvarované, podlhovasté reproduktory môžeme nájsť v štyroch farebných prevedeniach. Tak si každý môže nájsť ten svoj. Vyberať sa bude z čiernej, bielej, zelenej alebo červenej. Solídne spracovanie sprevádza kvalitný hudobný zážitok z dvoch malých reproduktorov, ktoré hrajú lepšie ako by sa zdalo. Ich maximálny výkon je síce iba 3W a ich maximálna hlasitosť končí tesne pod 70dB, ale ohlasy na výstupnú kvalitu zvuku sú veľmi pozitívne. Frekvenčný rozsah produkovaného zvuku je od 90 Hz do 20KHz, ich impedancia je 8 Ohmov a membrány sú 3,8 cm široké. Prehrávať hudbu alebo čokoľvek iné môžeme pomocou 3,5 mm audio konektora, USB slotu alebo priamo vložených SD kariet. Takže jednoducho stačí mať USB kľúč alebo SD kartu s MP3/WMA súbormi a prehrávate aj bez telefónu alebo iného zariadenia. No aby som tento malý reproduktor neprechválil, veľmi mi chýba v špecifikáciách technológia Bluetooth. Je určite pohodlnejšie prehrávať bezdrôtovo, než stále so sebou ťahať nejaké káble, či už 3,5 mm, alebo USB.

HipBox

Ak nebude čo počúvať z vlastných zdrojov, môžeme využiť zabudované FM rádio, ktoré poteší. Zariadenie funguje s lítiovou batériou na jedno plné nabitie 4 hodiny. Čo je škoda, a zdá sa mi to málo, pretože konkurenčný Jambox pri porovnateľných rozmeroch vydrží 8 až 10 hodín. HipBox je veľký 225 x 72 x 40 mm, takže stačí ho strčiť do väčšieho vrecka alebo tašky a je pripravený na výlet. Kúpite ho aj u nás, a to za sumu, ktorá je k jeho pomeru výkonu a ceny dostatočne primeraná a pohybovať sa bude okolo 30 € za kus.

HipBox

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.