Reklama

High-endový repoduktor od Harman Kardon

Drahomír Piok

Naposledy sme sa dočkali od tejto spoločnosti, aj keď nepriamo, zaujímavého výrobku od JBL s názvom iBT. Je to malý a ľahko prenosný reproduktor, no novinku MS 150 prezentuje Harman Kardon ako high-endvý výrobok v oblasti multimediálnych reproduktorov. Ponúka zaujímavý dizajn, množstvo funkcií, ale aj pribalený iOS dock.

 

Harman Kardon MS150

Už na prvý pohľad je jasné, že Harman Kardon MS 150 je masívny kus elektroniky. Dostupný bude len v tmavom prevedení. Oválny tvar skrýva na čelnej strane štrbinovú mechaniku, ktorá si poradí s formátmi CD-R, CD-RW a klasické audio CD. Na pravej strane a v zadnej časti sa nachádza množstvo konektorov. K ovládaniu celého systému sa pristupuje z boku, no vrchná strana obsahuje malý trojriadkovým dislejom s dobrou čitateľnosťou. Výkon zariadenia je úctyhodných 2 x 30 W. Stereozostava by mala dôstojne zastávať značku Harman Kardon aj v kvalitatívnej oblasti. Impedancia tvorí 6 ohmov a odstup signálu od šumu je na hranici 87 dB. Ak by basové tóny boli príliš slabé, tento Harman Kardon obsahuje aj výstup na externý subwoofer.

Harman Kardon MS150

MS 150 spĺňa európske smernice nízkej spotreby energie a v pohotovostnom režime nespotrebúva viac ako 1 W. Možnosti ako pripojiť svoj obľúbený prehrávač a počúvať hubdu je skutočne veľa. Okrem CD so súbormi WMA alebo MP3 prehrajete skladby aj cez  AUX, digitálny audio vstup, analógový stereo vstup. Chýba mi tu, žiaľ, USB port alebo čítačka pamäťových kariet. Našťastie sa však našlo miesto pre FM rádio s RDS. Okrem toho disponuje MS 150 aj budíkom so záložnou pamäťou a funkciou sleep. V balení nájdete okrem kolísky pre iPhone alebo iPod aj šikovný diaľkový ovládač. Dostiahnuté rozmery sú 252 x 488 x 194 mm a hmotnosť zariadenia je 8,2 kg. Harman Kardon MS 150 nájdete už aj na Slovensku za cenu okolo 600 €. 

Foto: Harman Kardon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.