Reklama

HIDEOTO: Chcete z vašich starých kaziet empétrojky a neviete ako?

Roman Calík

Nazvať kazetový walkman novinkou je na prvý pohľad smiešne, ale model HIDEOTO ňou skutočne je. Poslúži vám však najmä na digitalizáciu vašich starých kaziet…

Hideoto

Kazetový walkman. To je čo? Opýtali by sa vás tínedžeri, ktorí počúvajú hudbu z empétrojky či z mobilného telefónu. Ale nie je tomu tak dávno, čo sme sa tešili prvým walkmanom, ktoré sa medzi slovákmi výraznejšie rozšírili najmä vďaka trhoviskám. Kto mal walkman niečo znamenal, dnes nájdete walkman či diskman skôr v bazároch… trhu vládnu empétrojky, empéštvorky či moderné multimediálne telefóny, ktoré ich plnohodnotne nahrádzajú.

Hideoto

Ale čo v prípade, že by ste si chceli zdigitalizovať vaše nahrávky na kazetách? Existuje viacero možností, pričom elegantne sa to pokúsila vyriešiť japonská firma Tec. Ponúkne na trh totiž kazetový prehrávač HIDEOTO, ktorý obohatila o USB pripojenie. Vďaka USB tak môžete walkman pripojiť k vášmu počítaču a cez dodávaný softvér Cassette Mate (bežiaci na Windows) si z vašich starých kazetových nahrávok vytvoriť súbory MP3/WAV alebo WMA. Samozrejme ak si chcete zaspomínať na časy minulé, walkman môžete plnohodnotne používať. Štavu si zoberie cez USB alebo z trojice AA batérií. Táto staro-nová hračka by sa mala začať predávať od augusta za cenu približne 57 dolárov (cca. 44 €). Ak sa vám však HIDEOTO zapáčil, musíte si ho nájsť a objednať na internete.

Hideoto

Zdroj: CrunchGear

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.