Reklama

Hi-Fi zostavy od Sony plné prekvapení

Drahomír Piok

Japonský gigant Sony uviedol z oblasti audia nové Hi-Fi systémy. Z viacerých modelov série G sa dostane na európsky trh dvojica s označením CMT-G2BNip a CMT-G2iP. Vynímajúc základné funkcie budú ovládať USB prehrávanie, digitálne rádio a vyšší model dokonca aj Wi-Fi či DLNA. Vďaka novému geometrickému dizajnu reproduktorov sa vraj máme na čo tešiť.

Sony Hi-Fi

Spoločnosť Sony patrí k popredným lídrom viacerých technologických sfér a zaručene sem patrí aj produkcia audio výrobkov. Dvojica nových Hi-Fi systémov, ktoré sa chystajú k nám, sú po dizajnovej stránke na vlas rovnaké. Konštrukcia nie je rozmerná, no napriek tomu by mala stačiť aj náročným používateľom. Sony deklaruje, že práve kvôli ich „geometrickému uzemneniu hudby“ neskreslujú žiaden zvuk. Pozitívne má táto technológia pôsobiť v celkom frekvenčnom spektre a vytvárať tzv. akustickú rovnováhu pri akejkoľvek hudbe.

Sony Hi-Fi

Okrem klasického analógového FM rádia sa tu nachádza aj DAB (digitálne rádio). Žiaľ, Slovenská republika tento štandard ešte ani poriadne nestihla (ak vôbec stihla) otestovať a iné krajiny ho už pomaly nahrádzajú. Hi-Fi sústavy sú kompatibilné cez USB rozhranie s klasickými kľúčmi, ale aj s výrobkami iPod a iPhone. Vyšší model CMT-G2BNip má ešte na viac podporu Wi-Fi sietí pre stream obľúbenej hudby z internetu. DLNA sa zasa postará o bezdrôtový prenos hudby doma bez nutnosti pripojenia kábla k PC či telefónu. Na Appstore sa bude nachádzať aj aplikácia pre ovládanie týchto Hi-Fi súprav. Bohužiaľ, Sony hovorí o tejto novinke veľmi všeobecne a viac konkrétnych a overených údajov nie je k dispozícií. Informácie o cene a dostupnosti na Slovensku nie sú výnimkou.

Sony Hi-Fi

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.