Heslo očkovacej lotérie vám prezradí už aj šikovná appka od študentov STU

Zistenie aktuálneho hesla očkovacej lotérie aj bez sledovania telky je po novom ešte jednoduchšie. Namiesto špeciálnych webových stránok na to môžete použiť mobilnú aplikáciu, ktorá vám výrazne uľahčí aj kontrolu výhry cez kódy.

Aj dnes večer pokračuje na Jednotke štátna relácia Byť zdravý je výhra, ktorá má motivovať ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Hoci menšie peňažné výhry môžete vyhrať aj bez jej sledovania, prémiové výhry sú určené len pre divákov RTVS. Lepšie povedané; boli. Dnes už môžete túto podmienku obísť.

Prakticky okamžite po spustení štátnej očkovacej lotérie sa na internete objavilo niekoľko webových stránok, ktoré v reálnom čase počas živého vysielania relácie Byť zdravý je výhra zobrazujú aktuálne výherné heslo lotérie. Teraz ich už ale nemusíte „vyťukávať“, postačí vám aplikácia Vyhraj lotériu.

ZDROJ | Samsung

Aplikácia dostupná pre Android aj iOS vám zašle aktuálne výherné heslo prostredníctvom notifikácie vždy po jeho vyhlásení. Státisícová výhra vám tak neujde ani v prípade, že nemáte v okolí televízor, prípadne na sledovanie RTVS nemáte v danej chvíli k dispozícii dostatočne rýchly internet.

Presne v takejto situácii skrsol nápad vytvoriť túto aplikáciu dvom študentom FEI STU v Bratislave, ktorí podobne ako stovky ďalších študentov v nedeľu večer cestovali naprieč Slovenskom vlakom – bez stabilného pripojenia k internetu a teda bez možnosti sledovať živé vysielanie Jednotky.

Pozrite siSquid Game zvýši podľa uniknutých dát hodnotu Netflixu o takmer miliardu

Pri nápade zasielať používateľom notifikácie s aktuálnym heslom však študenti nezostali. Do aplikácie Vyhraj lotériu implementovali aj nástroj na kontrolu anonymných kódov, ktoré vám vygeneruje Ministerstvo financií Slovenskej republiky po registrácii do očkovacej lotérie.

Aplikácia je pripravená aj na zadanie viacerých kódov, vďaka čomu môžete v rámci rodiny skontrolovať prípadné menšie výhry aj vašim starým rodičom a technicky menej zdatným členom rodiny. Táto kontrola kódov dostupná v rovnakej podobe aj prostredníctvom webovej stránky vyhrajloteriu.sk vytvorená študentmi je dokonca používateľsky prívetivejšia, ako oficiálna webová stránka štátnej očkovacej lotérie bytzdravyjevyhra.sk.

Komentáre k článku