Reklama

Herný notebook ASUS ROG STRIX G15 teraz kúpite o 500 € lacnejšie

Zdroj | ASUS
Tomáš Šmidák
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Herné notebooky poskytujú skvelý kompromis medzi flexibilitou používania a veľkým výkonom. Za posledné roky zažili veľký posun, a dnes už vie veľa z nich ponúknuť výkon podobný stolovému počítaču. Notebooky ROG a konkrétne rada STRIX, sú jedny z najpredávanejších a najlepšie hodnotených herných notebookov na trhu. A jeden z nich, je práve teraz v parádnej zľave.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Dizajnovo ide o vcelku nenápadný kúsok. Elegantnú matnú čiernu farbu miestami striedajú farebné akcenty, ktoré prezrádzajú na čo bol tento stroj postavený. Základom dobrého herného notebooku, je najmä kvalitný displej. Zobrazovací panel G15-ky má rozlíšenie Full HD a matnú povrchovú úpravu. Hráčov poteší obnovovacia frekvencia 144 Hz, ktorá im poskytne, najmä pri e-športových tituloch, veľkú výhodu oproti protihráčom.

Zdroj | ASUS

Aj keď ide o starší notebook, výkonu má na rozdávanie. Poháňa ho procesor Intel Core i7-10750H s označením Comet Lake. Ten má šesť jadier, každé s taktom 2,6 GHz, ktoré však možno pretaktovať až na 5.0 GHz. Grafická karta je NVIDIA GeForce GTX 1660T so 6 GB pamäte. Toto kombo vám zaručí dostatok výkonu na rozbehnutie starších aj novších herných titulov. Nezľakne sa ani grafických programov ako Adobe Photoshop, či Premiere Pro. Vnútri ešte nájdeme 16 GB RAM a 512 GB rýchle SSD úložisko.

Zdroj | ASUS

Zaujímavá je aj klávesnica, ktorá ponúka nastaviteľné, štvorzónové RGB podsvietenie. Prispôsobiť si ju môžete podľa seba cez aplikáciu ROG Armory Crate, ktorá slúži ako ovládacie centrum. Okrem klávesnice si cez ňu tiež viete nastaviť intenzitu chladenia, upraviť tému zariadenia, pripájať a aktualizovať herné periférie od ASUSu a mnoho ďalšieho. Zaujímavosťou je tiež numerický blok umiestnený na mieste trackpadu. Ide o rozumné umiestnenie, nakoľko nezaberá zbytočne miesto, no zároveň je v prípade potreby vždy dostupný.

Zdroj | ASUS

Na notebooku tiež nájdeme niekoľko dôležitých portov. Konkrétne 3x USB typu A, 1x USB typu C, 1x 3,5 mm audio jack a LAN port. Podporuje tiež rýchly bezdrôtový štandard Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.1.

ASUS ROG STRIX G15 (G512LU-HN095T) dorazil do predaja v polovici roka 2020 s oficiálnou cenou 1 399 €. Aktuálne si ho však môžete kúpiť so zľavou 35 % za cenu od 899 €. Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.