Reklama

Herný monitor Samsung Odyssey G9 ohromuje uhlopriečkou aj zakrivením

Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung na výstave CES 2020 nezabudol ani na hráčov, pre ktorých sú určené nové monitory Samsung Odyssey G9 a G7. Nové modely prekvapujú parametrami, ale aj netradičným zakrivením panelov.

Vlajkovou loďou novej generácie herných monitorov Samsung Odyssey je model G9, ktorého panel sa rozprestiera na uhlopriečke 49“ (alebo 124 cm). Konkrétne ide o panel s rozlíšením 5 120 x 1 440 pixelov, označované aj ako rozlíšenie Dual Quad High-Definition (DQHD).

Zdroj | Samsung

Ide o údajne prvý herný monitor, ktorý kombinuje takéto rozlíšenie s obnovovacou frekvenciou 240 Hz, 1-ms odozvou, pomerom strán 32:9, zakrivením 1000R a jasom 1000 cd/m2. Samozrejmosťou je už aj podpora technológií NVIDIA G-SYNC a AMD FreeSync 2 doplnených o Adaptive Sync cez DisplayPort 1.4.

Zdroj | Samsung

Nový model zaujme aj z opačnej strany, kde je umiestnené kruhové LED osvetlenie s futuristickým nádychom. Biely povrch zadnej strany je možné kombinovať s 52 farbami, ktoré dokáže vykresliť spomínané LED osvetlenie. Monitor tak bude ladiť aj s jednofarebne osvetlenými hernými skrinkami.

Pozrite si

Nový prenosný SSD disk od Samsung odomknete odtlačkom prstu

Pre menej náročných hráčov je určený QLED monitor Samsung Odyssey G7, ktorý bude dostupný v dvoch verziách s uhlopriečkami 32 a 27 palcov. Tento model v oboch veľkostiach ponúka rovnakú obnovovaciu frekvenciu, odozvu aj zakrivenie.

Zdroj | Samsung

Líši sa však v rozlíšení 2 560 x 1 440 pixelov (QHD), pomere strán 16:9 a v nižšom jase 600 cd/m2, ktoré odpovedá certifikácii HDR600. Odlišný je aj dizajn zadnej strany, ktorému taktiež nechýba dynamické kruhové LED osvetlenie, tentokrát však spárované s pruhovaným čiernym povrchom.

Zdroj | Samsung

Samsung potvrdil, že nové monitory budú v predaji aj na slovenskom trhu a to už v priebehu prvého štvrťroka. Ich ceny sa však dozvieme pravdepodobne až tesne pred ich vydaním spolu s upresneným dátumom vydania na globálnom trhu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.