Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Herné Quantum TWS slúchadlá od JBL riešia najväčší problém hráčov

Herné Quantum TWS slúchadlá od JBL riešia najväčší problém hráčov
Zdroj | JBL
Michal Sobek
Herné Quantum TWS slúchadlá od JBL riešia najväčší problém hráčov
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Spoločnosť JBL, ktorá sa zaoberá audio príslušenstvom, má aj svoju hernú sériu Quantum. Nedávno v rámci výstavy CES 2022, ktorá sa už tradične organizuje v Las Vegas, predstavila herné TWS slúchadlá a zdá sa, že aj vyriešila oneskorenie pri bezdrôtovom prenose zvuku.

Pozrite si

Herný rad Quantum od JBL sa opäť rozšíril

JBL nie je prvou spoločnosťou, ktorá ponúka herné bezdrôtové slúchadlá do uší. Problém ale môže nastať pri bezdrôtovej technológii prenosu zvuku, kde je stále isté oneskorenie, a to je pri hraní hier veľmi nepohodlné.

Hráč musí rýchlo reagovať a meškajúci zvuk mu dáva značnú nevýhodu oproti súperom, ktorí používajú klasické drôtové slúchadlá.

Nové bezdrôtové Bluetooth slúchadlá Quantum TWS riešia tento problém tým, že hráčom poskytujú ďalší spôsob, ako bezdrôtovo pripojiť slúchadlá ku konzole alebo hernému zariadeniu.

Bluetooth v skutočnosti používa rovnaké 2,4 GHz pásmo na bezdrôtové vysielanie dát, avšak zariadenie je potrebné licencovať za poplatok.

Zdroj | JBL

Preto spoločnosť JBL zvolila riešenie, kedy okrem dostupnej technológie Bluetooth 5.2 tu máme aj klasický 2,4-gigahertzový modul, ktorý sa zapája do USB-C konektora. Hráči tak majú na výber, ktoré pripojenie si zvolia.

Na pripojenie k PC alebo herným konzolám môžu využiť USB vysielač, zatiaľ čo k smartfónu alebo tabletu využijú klasické Bluetooth.

Pozrite si

HyperX na výstave CES 2022 ukázal kvantum herného príslušenstva

Je to rovnaké riešenie, aké používajú aj veľké náhlavné bezdrôtové slúchadlá. Výhoda USB vysielača spočíva v tom, že vedie k oveľa lepšiemu bezdrôtovému pripojeniu s lepším dátovým pripojením, lepšou spotrebou energie a výdržou batérie a zvukom s výrazne menším oneskorením. Síce sa vzdávate jedného USB-C portu, ale dostávate s tým mnoho výhod.

To je presne to, čo hráči potrebujú, aj keď im vyhovuje tento menší formát slúchadiel. USB vysielač sa nachádza priamo v nabíjacom puzdre slúchadiel, a tak máte istotu, že ho vždy máte so sebou.

Pozrite si

JBL aktualizuje svoju radu prenosných reproduktorov

Slúchadlá JBL Quantum TWS prinášajú aktívne potláčanie okolitých ruchov (ANC) aj transparentný režim, ktorý si nastavíte podľa intenzity zvukov okolia. Výdrž na jedno nabitie udáva výrobca okolo 8 hodín a nabíjacieho puzdro dodá ďalších 16 hodín.

Dostupnosť modelu sa očakáva v priebehu jari 2022 spolu s odporúčanou cenou 149,95 dolárov.

Zdroj