Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Herné Lenová Y400 a Y500 majú šachtu pre vlastný upgrade

Herné Lenová Y400 a Y500 majú šachtu pre vlastný upgrade
Dominik Fúsek
Herné Lenová Y400 a Y500 majú šachtu pre vlastný upgrade

V retrorecenzii starého IBM ThinkPadu sme si povzdychli, že tak jednoduchý spôsob upgradovania notebookov by sme ocenili aj dnes. Niektorí výrobcovia ešte tzv. ultrabay ponúkajú, no väčšinou len v drahých biznis notebookoch. Lenovo IdeaPad Y400 a Y500 sú jedny z mála výnimiek.

Lenovo IdeaPad Y400

Novinky totiž svojou cenou od 650 $ nahor (dostupnosť u nás nie je známa) patria do bežného stredného prúdu. Začnime hneď spomínanou šachtou na rozšírenia – štandardne je sídlom druhého pevného disku, ktorý však môžete vymeniť za sekundárnu grafickú kartu, väčší disk, optickú mechaniku či výkonnejší ventilátor. Mnohí by iste ocenili aj druhú batériu, tá sa však nespomína a základná má vydržať iba „povinné“ tri hodiny. Rozdiel medzi novinkami je už štandardne v uhlopriečke displeja, menšia Y400-vka má 14 palcov, kým väčšia Y500-vka 15,6. Rozlíšenie 1 366 x 768 bodov bude zrejme kameňom úrazu pre mnohých používateľov.

Lenovo IdeaPad Y400

O výkon však núdza nebude, novinku si môžete vybaviť procesorom Intel Core i7 Ivy Bridge, grafikou Nvidia GT 650M, 16 GB RAM a hybridným diskom (do 1 TB s 16 GB SSD cache). Novinky môžu zaujať aj podsvietenou klávesnicou alebo touchpadom optimalizovaným pre rozhranie Windows 8, aj keď popravde nevieme, čo presne tým výrobca myslel. Reproduktory od JBL podporujú technológiu Dolby Home Theater. Novinky na trh prídu rovno s Windowsom 8 Pro (teda na konci októbra), otázne je, či aj do našich končín.

Lenovo IdeaPad Y400

Zdroj a foto: Engadget, Lenovo

 

Lenovoonline.sk