Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Herná streamovacia služba NVIDIA GeForce NOW je tu, ponúka aj bezplatné hranie

Herná streamovacia služba NVIDIA GeForce NOW je tu, ponúka aj bezplatné hranie
Zdroj | NVIDIA
Stanislav Vinc
Herná streamovacia služba NVIDIA GeForce NOW je tu, ponúka aj bezplatné hranie
Zdroj | NVIDIA
Zdroj | NVIDIA

Hráči si už možno o pár rokov vďaka službe GeForce NOW nebudú musieť kupovať novú grafickú kartu na to, aby si zahrali najnovšie herné tituly v plnej grafickej kvalite. K splneniu tejto reality prispieva aj spoločnosť NVIDIA, ktorá sama grafické karty vyvíja a predáva.

Herná streamovacia služba NVIDIA GeForce NOW je po piatich rokoch uzatvoreného testovania od včera otvorená všetkým hráčom. Spustíte ju na takmer akomkoľvek počítači s operačným systémom Windows, macOS, alebo aj na smartfónoch s operačným systémom Android a zariadeniach NVIDIA Shield.

Na hranie najnovších herných titulov tak už nepotrebujete vlastniť výkonný herný hardvér. Stačí vám dostatočne rýchle internetové pripojenie, ktoré zabezpečí minimálnu odozvu pri prenose ovládania z vášho zariadenia na servery spoločnosti NVIDIA a maximálnu kvalitu obrazu pri jeho ceste späť.

Zdroj | NVIDIA

Oblasť herného streamingu nie je vôbec nová, práve naopak. Svoje miesto v tejto oblasti si už našla aj spoločnosť Sony, ktorá po odkúpení spoločností OnLive a Gaikai vybudovala vlastnú streamovaciu službu PlayStation Now. Minulý rok zas v tomto smere patril službe Google Stadia, ktorá však ešte stále nie je na našom trhu dostupná.

Pozrite si

NVIDIA predstavuje 360 Hz displej určený pre hráčov

Služba GeForce NOW je však od týchto služieb odlišná najmä v tom, že stavia na už existujúcej knižnici hráčov. V službe si hry, ktoré vlastníte v rámci platformy Steam, nemusíte kupovať znova. Kliknutím na určitý titul sa prihlásite práve do vášho účtu na Steame a nepriamo takýmto spôsobom môžete v GeForce NOW spustiť aj tituly, ktoré nie sú oficiálne touto službou podporované. Aktuálne služba podporuje viac ako 1 tisíc titulov.

Zdroj | NVIDIA

NVIDIA teda neplánuje (aspoň v tejto chvíli) zarábať na predaji hier. V základe dokonca službu GeForce NOW poskytuje bezplatne. Ak sa chcete pri hre iba na pár desiatok minút odreagovať, alebo si chcete službu pred kúpou vyskúšať, vybrať si môžete štandardné (bezplatné) členstvo, v rámci ktorého platí 1-hodinové obmedzenie na jedno zapnutie hry.

Zdroj | NVIDIA

Ak chcete hrať bez obmedzenia, v rámci aktuálnej limitovanej ponuky môžete siahnuť po platenom členstve Founders, ktoré vám za poplatok 4,99 dolárov mesačne poskytne prioritný prístup k virtuálnemu hernému počítaču, až 6-hodinové okno na hranie hier a hranie na grafických kartách GeForce RTX s podporou ray tracingu. Pri voľbe celoročného predplatného sa vám dokonca počas prvých troch mesiacoch nebude účtovať spomínaný mesačný poplatok.

Zdroj